Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan előzhetnénk meg a...

Hogyan előzhetnénk meg a kullancsokat?

Figyelt kérdés

A szeretett kutyám nemrég halt meg babesiaban, szörnyű volt végignézni, hogy szenved, de szerencsére csak egy nap volt az a kritikus időszak. Olyan gyorsan jött, mindannyian le vagyunk döbbenve, hogy nemrégen még itt szaladgált. Megmenteni már nem lehetett, a szervezete nem bírta, de öreg volt már(10 éves). Kapott injekciókat, de nem észleltünk javulást.

Tipikus tünetek jelen voltak: bőrnek-illetve szemfehérjének sárgasága, hányás(vért is), gyengeség, étvágytalanság. Infúziót is kapott.

Senkinek nem kívánom ezt a pár napot..ezért a kérdésem:

A jövőben(ha lesz egy új kutyánk) hogyan előzhetnénk ezt meg? Milyen kullancsírtó szerek/nyakörvek válltak be?



2019. máj. 1. 20:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Én most Nexgard Spectrát kaptam állatorvostól, illetve használok kereskedelmi forgalomban kapható spot on-t és permetet is. Külső és belső védelem is van, jártunk már olyan helyen, de eddig nem volt kullancsunk. Nyakörv az enyémnek nem vált be, az egyiktől hányt, a másiktól vakarózott, a harmadiktól meg nyelési problémái voltak, mindig megszűntek ezek a tünetek a nyakörv eltávolítását követően azonnal. De van, akinek meg jók a nyakörvek, ez kutyánként eltérő.
2019. máj. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindenképpen utánanézek! Sajnos eddig nem voltunk elég körültekintőek ilyen téren.
2019. máj. 1. 20:52
 3/20 anonim ***** válasza:
0%

Előzni úgy lehet ha az előzés öt alapfeltétele biztosított.

Aztán utoléred , ki az irányjelzőt, tükörbe belenézel és ha nem jönnek szembe akkor előzheted.

2019. máj. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
16%
Az állatorvosnál lehet kérni oltás formájában lyme-kór(babézia vírus okozza) elleni szert.Az országban a veszélyes mellékhatásai miatt kivonták a forgalomból de a környező országokban mék lehet beadatni!Én szlovákba hordom a kutyám és még lázon kívül semmi mellékhatása nem volt!Ilyen 5000ft körül van és egy évben tübbször is meg kell ismételni.(ez nem a kullancs ellen véd hanem a babézi vagy lyme-kóellen!olyan nincs ami a kullancsot tartja távol!!)De ez biztos módszer.
2019. máj. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Valóban rosszul tettem fel a kérdést.

4-es, nagyon köszönöm! Ezek szerint érdemes lenne majd nekem is beoltatni a leendő kutyusomat.

2019. máj. 1. 21:33
 6/20 anonim ***** válasza:
86%
A lyme elleni oltás csak a lyme ellen véd, de nem teljes körűen.A babeziósist nem előzi meg. Régiók szerint állítják elő az oltást, mert a fertőzés olyan, mint az influenza . Mindig más összetételű.
2019. máj. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
61%
A Spectraról és a hozzá hasonlókról (pl. Bravecto) tudni kell, hogy azok idegmérgek!! A kullancsot nem fogják távol tartani, de ha szív az állat véréből, akkor az idegméreg hatni kezd és kb. 15-20 perc múlva végez vele, kihullik a bőrből. A működési elve az, hogy melegvérű állatokra nem hat ez a fajta idegméreg, de erre garanciát nem vállalnak a gyártók, szóval nagyon meggondolandó a használatuk. Jómagam sosem adnék ilyet a kutyámnak, pláne nem hosszútávon!!!
2019. máj. 2. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
61%
De hogy érdemi választ is adjak!! A legjobb amit tehetsz, hogy beoltatod a kullancs-fertőzések ellen és külső védelmet használsz a kullancsok távol tartására: Nyakörv, riasztó spray, stb. Nem lesz 100%-os a védelem és elvileg a nyakörvről is kerülhet káros anyag a kutya bőrére, de mégsem ugyanaz, mint idegmérget "rejteni" az állat vérébe.
2019. máj. 2. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Nos, én nem vagyok állatorvos, úgyhogy nem tudom megítélni, melyik készítmény milyen hatású. Az állatorvos tanácsát kértem ki, ő tablettát adott. A nyakörv nekünk nem volt jó egyértelműen. Plusz én használok külső védelmet is, ami elméletileg megakadályozza a vérszívást, viszont a különféle férgek ellen nem véd, a tabletta meg igen.
2019. máj. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Akkor úgy látszik egyik sem nyújt 100%-os védelmet,sajnos.. szerintem megkérdezem az állatorvost erről a tablettáról meg az oltásra is rákérdezek. Egy nyakörvet is érdemes lenne beszerezni .

Köszönöm a hasznos válaszokat!

2019. máj. 2. 10:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!