Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cesar Millan szerint miért a...

Cesar Millan szerint miért a puli kutya a világ 5. legjobb örző-védő kutyája (vajon)?

Figyelt kérdés
2019. máj. 2. 03:15
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Keverte sztem valamivel, talán a komondorral.
2019. máj. 2. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
Valószínűleg azért, mert nem ért ehhez (sem).
2019. máj. 2. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%

Nem ismerem ezt a kijelentését. A puli (megfelelő tanítás esetén) kiváló jelzőkutya. Láttam olyant, hogy a komondor vagy kuvasz aludt. Jött az idegen, a puli elkezdett őrjöngeni, a nagytestű feltápászkodott és megjegyezte: VaUUU. Volt egy tekintélye...

Szerintem egy pulival sem igazán "kellemes" harcba keveredni, de ha meg van szervezve, hogy legyen egy "nagytestű haverja", akkor nagyon nem ajánlott

2019. máj. 2. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
45%
Mert nem ért a kutyákhoz. Többször bizonyította már
2019. máj. 2. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
28%

Attól függ, milyen szempontokat nézett.

Itt az egyik üzem udvarát őrzi két puli, és nem mer senki bemenni. Ösztönösen védik a területet, nem haverkodnak, nem lehet kajával lefizetni, a gazdi az egyetlen, akire hallgatnak.

2019. máj. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Még régen 2014-15 körül volt egy listája erről...

A Puli volt az 5. De a komondor és a kuvasz is benne volt a top 10-ben. A kuvasz 9. volt, a komondor 4.

Rottweiler 3., doberman 2., bullmastiff 1., de ott kiemelte hogy a tökéletes városi, családi őrzőkutya...


A többire nem emlékszem.


Szerintem attól függetlenül, hogy egy "showman" még eléggé ért a kutyákhoz.

2019. máj. 2. 11:59
 7/10 anonim ***** válasza:
20%

A bullmasztiff az első? :D (erre inkább nem mondok semmit) meg a puli az 5.... Érdekel hogy a kangal, kaukázusi, káj, Tibeti masztiff vajon hova került mikor ezek 100x jobb őrző kutyák mint a kuvasz, komondor, puli.


Meg mit értünk ő-v kutya alatt? Képezhető mint a malinois, német juhász? Vagy pásztorkutya? Mert a kettő nagyon nem egy kategória, nem lehet összehasonlítani.


Lehet hogy a puli karakán fellépésű, de ugyanennyire lehet egy drót szőrű tacskó, jagd terrier, közép schnauzer, patterdale terrier is. Ettől még egyik se lesz hatékony őrző védő.

2019. máj. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem őrkutyára, de nem őrző-védőre gondolt. Az ÖV kutyák a Német Juhászok, Malik, Dobermenok, Rotik. Ők azok a fajták melyek a rendfenntartásban is alkalmazhatóak.

Az úgy nevezett területőrző kutyák között a Puli valóban nem rossz, bár ő inkább jelzőfeladatokat lát el, melyre a kommondor már reagál. A komondor és a kuvasz is nagyon jó terület őrző fajták, de NEM örző-Védő fajták!

Tehát valamit elírtak, vagy rosszul lett fordítva mert a Puli tuti nem lenne az 5. az őrző-Védő fajták között!

2019. máj. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
40%
Mondjuk inkább úgy, hogy a show-hoz értett, a kutyákhoz nem.
2019. máj. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Originally bred for herding, Pulis are extremely smart and make excellent guard dogs. They are always on guard and will bark to alert their owners of anything out of the ordinary. Due to their high intelligence, Pulis require constant companionship. They make great additions to families with active lifestyles, as they love hiking, running and outdoor activities.


Rákerestem és ezt irta Millan pulirol tehát mint jelző kutya állja meg a helyét.


[link] itt a link.

2021. máj. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!