Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kiskutyám nagyon beteg!...

A kiskutyám nagyon beteg! Tapasztalata van valakinek ilyen helyzetről?

Figyelt kérdés

Két napja kapta meg a kombinált oltást és a féreghajtót, 9 hetesen. Azóta nem eszik, csak iszik. Akkor még ennek ellenére játékos és éber volt. Arra gondoltam, hogy az oltás verte kicsit le.


Ma már nem játszik, csak fekszik, 41 fokos lázat mértem nála. Vizeztem, és kapott Algopyrint, ahogy az állatorvos ajánlotta telefonon (de ide csak délután ér :( - másik állatorvos pedig elérhetetlen, egyszerűen kinyomta a hívásom...).


Kullancsot még nem találtam benne egyszer sem.


A nyálkahártyája sápadt, fehéres. A vizelete viszont világos sárgás-áttetsző továbbra is, ahogy mindig.


De kiderült, hogy egy babéziás kutyával nyalaták egymást egész éjjel, mikor én dolgozni mentem. Így elkaphatta tőle??


Hányás, hasmenés nincs, még öklendezés sem. Az utolsó széklete normális volt.


A tünetek nekem babéziózist gyanítanak (sápadtság, nem evés, magas láz, levertség), de jó lenne ha már egy orvos is ideérne.


Ha kiderül, hogy az, mekkora veszélye van, hogy imizollal tönkreteszem (mivel most kapott kombináltat és féreghajtót is), mert annyira megterhelődik már, hogy feladja a szervezete a sok erős hatású anyag és a betegség miatt? :'(



2019. máj. 2. 10:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A babézia nem kutyáról-kutyára terjed.

Lehet, lappangott már valami betegség benne, amit az oltás kihozott.

A kijáró orvos sok esetben kevés. Ilyen fiatal kutyánál ezzel a magas lázzal hasznosabb lenne egy jól felszerelt rendelőbe menni.

2019. máj. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azt akarom, hogy bevigyék alapos kivizsgálásra, mert a kijövő orvos mögött áll egy jól felszerelt rendelő, csak épp most nyakig van a műtétekben. :(
2019. máj. 2. 10:40
 3/10 anonim válasza:

Babesias kutyától semmiképp sem kaphatta el, csakis kullancstól lehet. A tünetek tényleg arra utalnak, hogy babesias..nézd meg esetleg a bőre vagy a szemfehérje nem sárga színű? A kutyámnàl ez volt még a tünet azokon kívül, amit te is leírtál. A vége felé meg már vért is hányt. Minél hamarabb vidd be az állatkórházba szerintem, ott jó helyen van bármi történik.

Nagyon remélem jobban lesz a kutyusod!!:)

2019. máj. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Algopirinnel óvatosan, vészhelyzetben az egyetlen emberi fájdalomcsillapító ami adható kutyának, de inkább állatnak szánt kell. Gyomorvérzést is okozhat nekik... Ezt a dokink mondta, amikor kérdeztem adhatok e neki, azt mondta eszembe ne jusson, és be kellett mennem a rendelőbe gyógyszerért.
2019. máj. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Emiatt gondoltam rá, hogy kutyától is elkaphatta:


"A kullancsok székletükkel is üríthetik a kórokozókat, de pusztulásuk után, az elporladt tetemből is a levegőbe kerülhetnek a fertőző mikroorganizmusok. Kecske, juh és tehén nyers tejének fogyasztásával is átvihető a kórokozó. A fertőzött vadállatok testnedveikkel, ürülékükkel szennyezik a talajt és a vizeket, így a természetben járva, közvetetten is fennáll a fertőzés veszélye.


A babesia a kullancsok nyálmirigyében él, ám itt olyan szerkezeti formában van jelen, mely nem képes a fertőzés továbbítására. Szerkezeti átalakulásához a vérszívás adja meg a „jelet”, a fertőzőképes paraziták csak ezt követően tudnak kifejlődni. A vérszívás kezdetétől számított idő eltelte fontos tényező a fertőzés veszélyének tekintetében: 24 órán belül: minimális, 24-48 óra: kicsi, 48-72 óra: nagy, 72 óra után: kiemelkedően magas."


[link]


Megindult lefele a hője, de még lázas, nemsokára ideér az állatorvos, köszönöm mindenkinek a választ!

Sajnos már nem iszik, mióta sokszor átfürdetem.

2019. máj. 2. 12:59
 6/10 A kérdező kommentje:
Nincs sárgaság, továbbra is csak ez a sápadt fehéresség van a szemeinél és a szájában is.
2019. máj. 2. 13:06
 7/10 anonim válasza:
Van hír azóta a kutyád felől? Nekem most halt meg babesiaban:(
2019. máj. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kapott 3 szurit, köztük imizolt, de elvitték benti kezelésre, infúzióra is, most várakozás van. Csak reménykedni lehet, hiszen pici és nagyon sok terhelés ez egyszerre. Akartam már előbb is Nexgardot adni, de pont attól féltem, hogy az sok már az állandó féreghajtózás és az oltások mellett, ráér majd az első komvi után... Erre lehet, hogy pont ezzel okoztam a bajt...

Sajnálom, részvétem a kutyusért. :(

2019. máj. 2. 16:28
 9/10 A kérdező kommentje:
Megérkezett, újra jobb kedvvel, láztalanul, bár még mindig gyengébb azért, és étvágytalan. Remélem ez volt a neheze, és holnap már normálisan eszik. :(
2019. máj. 3. 20:55
 10/10 A kérdező kommentje:
Most már minden rendben van vele, ezek szerint tényleg babesia. Szerencsére nem viselte meg nagyon, pár nap után a régi lett. Azóta megkapta a Nexgardot is, azzal kapcsolatban sincs probléma eddig.
2019. máj. 20. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!