Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kell megtanítani egy...

Hogy kell megtanítani egy kutyának hogy parancsra végezze el a dolgát?

Figyelt kérdés

Pisi, kaki.


Szobakutyáról van szó.


Köszönöm a válaszokat.


2019. máj. 2. 11:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Jól értem, hogy simán azt szeretnéd hogy szobatiszta legyen? Parancsra még te se tudnád, szóval érted .. :D nagyon gyakran le kell vinni pisilni és ha levitted és odakis-nagydolgoz, úgy kell örülni mintha minimum aranyat xart volna. Ennyi a titka. Hangos lelkendezés, dicséret, örömóda. Így beleszuszakolod a buksijába, hogy milyen csoda dolog ha ő kint pisil, kakil.
2019. máj. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%

Parancsra nem lehet.

Amíg kicsi, amikor hozzátok kerül nem lehet sokáig egyedül hagyni, figyelni kell, hogy mikor kell neki pisilni és kakilni, és ki kell vinni ilyenkor. Meg kell dicsérni.

2019. máj. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%

Parancsszóra semmilyen élőlény sem tudja elvégezni a dolgát. Te tudnád?

Az alábbi a módszerrel viszont elérheted, hogy a kutyát nagyjából azonos időben, azonos helyen végezze a dolgát:

mindig ugyanabban az időben etesd, és mindig ugyanabban az időben vidd ki sétálni. Olyan helyre vidd, lehetőleg a közelbe, ahol más kutyák is dolgukat szokták végezni, tehát legyen ott a "szag". Lehetőleg ne betonozott, hanem földes hely legyen, oda szívesebben végzik a dolgukat a kutyák. A kiválasztott hely környékén sétálgass vele, és ha oda végezte a dolgát, dicsérd meg. Azután mindennap ugyanebben az időben ide vidd el.

Azt is megteheted, hogy miután felszedted az ürülékét, nem dobod ki, hanem legközelebb magaddal viszed, és leteszed arra a helyre, ahol szeretnéd, hogy a dolgát végezze. Ezt addig tedd, amíg nem sikerül ott ürítenie, és ha siker van, dicsérd meg.

Ezzel a módszerrel, türelemmel és kitartással pár nap vagy hét alatt elérheted, hogy a kutya mindig ugyanabban az időben, ugyanott végezze el a dolgát.

2019. máj. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%

Dehogynem lehet!

A kutyám tud parancsra pisilni, feltéve hogy kell neki. Nagyon egyszerű volt megtanítani, nem is volt tudatos. Amikor még kölyökkorában késő este is vittem le pisilni hogy kibírja az éjszakát, mindig mondtam neki, hogy pisi-pisi. Aztán egyszer valamiért mondtam neki ugyanezt egy hosszú séta során is, erre megtette. Ez már évekkel ezelőtt volt, még most is tudja, habár nagyon ritkán használom nála.

A nagydologgal kapcsolatban nincs tapasztalatom, de semmi sem lehetetlen :D

2019. máj. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
71%
Én is ugyanezt csináltam, mint a 4-es. Annyi különbséggel, hogy én tudatosan akartam kondicionálni, hogy a "parancsszót" összekösse a tevékenységgel. Tök hasznos volt, mikor idegen helyre mentünk, és mondtam neki, hogy pisi, rám nézett, ledobta a kis fenekét a földre, és úgy pisilt, hogy közben nézett :D
2019. máj. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
44%

A nagymamám is pisil parancsra :)


Többnyire benti kutya. Éjszaka bent alszik, ezért esténként nagymamám kiviszi az udvarra, hogy végezze el a dolgát.


Addig nem is engedi vissza, amíg nem pisilt (volt már balesetünk...)


A kutya megtanulta, hogy mihamarabb pisil, annál hamarabb bújhat vissza az ágyikójába. Néha kell noszogatni, hogy "pisilj!" de előbb-utóbb leguggol, és szemrehányóan néz: "tessék! boldog vagy?"


Ettől függetlenül ne parancsra pisiltesd, hanem rendszeresen vidd sétálni. Ha kell, akkor kell, és elintézi.

2019. máj. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Hovarju ***** válasza:
89%

Az én kutyám úgy tanulta meg, hogy a séták alatt mindig mondogattam neki, hogy menj pisilni/kakilni, vagy csak annyit hogy pisilj/kakilj.

Ha kellett neki elvégezte és elvégezte a dolgát, akkor nagyon megdicsértem érte.


Szerintem rendkívül hasznos tudás, mert pl. hosszú autóút előtt jó, ha pisil indulás előtt és akkor nem kell tartogatnia, illetve a kutyaiskolás vizsgánál is jól jött, ahol kizárás jár a vizsga alatti pisilés, kakilás miatt.

2019. máj. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Hovarju ***** válasza:
79%
Illetve még annyi, hogy a segítő, vakvezető kutyáknál is alkalmazzák ezt a tudást.
2019. máj. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
24%
Parancsra próbálj meg te pisilni, kakilni előbb!Vagy csak rosszul tetted fel a kérdést. Szokatni kell rá fokozatosan rájön majd.Mikor leviszed,pisil, megdicséred.Sokszor le kell vinni, míg kicsi, mert többször pisil mint nagykorában.És ha véletlen nem sikerül neki, és fent pisil se kell szidni.Még olyan, mint egy kisbaba.
2019. máj. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
47%

Én is mindíg mondtam neki, hogy gyerünk pisilni és megtanulta. A másik kutyánk a gyerünkre tudja csak de azt néha bekeveri a gyerével és berohan a házba, de akkor visszeküldöm és elvégzi a dolgát.

Mi úgy szoktuk, hogy fogok egy jutalomfalatot úgy hogy lássa a kutya, kimegyünk, elküldöm pisilni és addig nem jöhet be és nem kapja meg a jutifalatot amíg nem pisilt. Ez nagyon jól jön ha pl elalszom és nincs időm kivárni amíg komótosan végigszaglássza a kertet, de amúgy csak az utolsó esti kimenetelt csinalom így.

2019. máj. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!