Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Skótjuhász- hám vagy nyakörv?

Skótjuhász- hám vagy nyakörv?

Figyelt kérdés
Skótjuhász gazdik! A hosszú szőre miatt, ti melyiket használjátok?

2019. máj. 2. 17:25
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Bár nekem border collie van itthon, de neki nyakörve van. Ki sem lóg a szőr alól.
2019. máj. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
13%

Én a kettő közül a hámot javasolom skót juhászra, mert a nyakörv leszorítja, kidörzsöli a gyönyörű fehér gallérjukat.

Egyébként én egyiket se használtam a skót juhászaimra, én az úgynevezett "kiállítás felvezetőt" használtam. Az vékony is, és behúzhattam rajtuk annyira, hogy ne legyen szoros a gallérjukon, és amikor szabadon sétáltak, akkor csak levettem róluk, nem volt rajtuk nyakörv.

Ehhez viszont jól nevelt, engedelmes kutyák kellenek, mert a kiállítási felvezetőből ki tudják húzni a nyakukat.

2019. máj. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
20%

Folytatom: Ilyen a kiállítási felvezető:


[link]


[link]


Én bőrből készültet használtam, nekem a skótokhoz ez vált be, mivel a skót juhász nem húz, nem rángat, ahhoz pedig hogy szépen vezessem magam mellett, ez a vékony laza póráz tökéletesen elég volt. A nyakrészébe belebújtattam a fejüket, finoman belemozgattam a szőr közé, és észrevétlenül belesimult a gallérjukba. A szűkítő kis füllel pedig felül egy kicsit összehúztam.

2019. máj. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nemsokára lesz egy kis skótjuhászom és mivel kezdjem a pórázhoz szoktatást?
2019. máj. 2. 18:04
 5/8 anonim ***** válasza:
Rárakod a nyakörvet és a pórázt és hagyod, hogy húzza maga után. Hívod, jutalmazod, etetgeted így.
2019. máj. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szóval akkor először a nyakörvhez szoktassam hozzá és ha azzal tud szépen menni akkor a kiállítási pórázhoz?
2019. máj. 3. 13:33
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, úgy van. Először nyakörvhöz, aztán rendes pórázhoz, és amikor már szépen megy melletted, addigra kialakul a gyönyörű nagy gallérja, akkor használj kiállítási felvezetőt.
2019. máj. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm a válaszokat!
2019. máj. 3. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!