Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Puli panellakásba?

Puli panellakásba?

Figyelt kérdés

Mielőtt megköveznétek, még egyáltalán nem határoztam el magamat e döntés mellett... Viszont abban biztos vagyok, hogy bármilyen fajtájú (igen, puli is) kutya jobban járna velem, vagy egy hozzám hasonló lakásban élő gazdival, mint az olyan tipusúakkal, akiknek van egy (nagy) kertjük és oda kiteszik az állatot, és hébehóba, havi néhányszor megsétáltatják Őket. Sajnos ebből a tipusú gazdából elég sok van itthon.


Én úgy gondoltam, hogy egy show vonalú pulit vennék, onnan is inkább egy olyat, akire a tenyésztő azt mondja hogy kevésbé "munkaösztönös", terelkedős mint a többi...


Kutyaóvodába és iskolába feltétlenül hordanám. Illetve reggelente futnák, elég sokat, csak bírja szusszal :) Valamint hogyha az energia szintje miatt felnőtt korára mégis igényelné, akkor elkezdenénk valamilyen kutyás sportot, de csak hobby szinten.

Illetve kiállításokra is szívesen vinném, bár ez opcionális, az adott egyeden múlik, ha megterhelné akkor nem jelent problémát erről lemondani. A kutya érdekei az elsők!


Ugyan panelban lakom, de nem Budapest V. kerülete közepén... Vannak parkok, szántóföldek és erdőcskék, valamint dunapart is viszonylag a közelünkben.


Igazából én teljesen őszintén azt gondolom, hogy ez így vállalható lenne, márcsak azért is mert a corgi és a pumi eléggé hasonló habitusú fajta mint a puli, s míg előbbit alapvetően kifejezetten inkább lakásba szokták ajánlani, addig utóbbira is azt szokták mondani (akár tenyésztők is), hogy teljesen rendben van a lakásban való tartásuk normális szellemi és fizikai lefárasztás mellett... Ezek a fajták pedig nagyáltalánosságban maximum egy picivel "lightosabbak" mint egy puli. (Elvileg)


Sőt nekem igazából van személyes tapasztalatom egy lakásban tartott mudival is, akinek ráadásul egy idős hölgy a gazdája, ki ugyan aktívabb a kortársainál, de azért mégis csak egy idős hölgy a kutyája pedig egy mudi... Ez a kutya mégis teljesen jól alkalmazkodott a körülményekhez.

Pedig a mudi egy picivel hiperaktívabb mint egy puli. (Megint csak elvileg)


Persze az sem biztos, hogy egy puli tenyésztő eladna lakásba nekem kutyát... Ellentétben néhány pumi tenyésztővel, akikről biztosan tudom, hogy igen.


Mit gondoltok?


(Tisztában vagyok vele, hogy tenyésztőtől érdemes kutyát vásárolni, tőrzskönyvel együtt, valamint azzal is hogy mely prémium tápok a legjobbak és hogy mennyibe kerülnek)



2019. máj. 4. 03:08
 1/7 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem te már eldöntötted :)


Szerintem az antiszoc pásztorkutyákon és talán a szánhúzókon kívül minden kutya jól érzi magát a lakásban, a gazdi mellett, napi több sétával.

2019. máj. 4. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
A puli NEM lakásba való. Éber, intelligens kutya. Alkalmazkodik persze, mint minden kutya, elviselné a körülményeket. De ez nem jó neki. Persze a gazdinak biztos kényelmes...
2019. máj. 4. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

Ha már juhászkutyában gondolkozol, én a szőre miatt jobb szívvel ajánlanám a mudit, mert az ő bundájuk nem igényel különösebb gondozást.

De ha neked a puli az álomfajtád, akkor gondolom pulid lesz.

Alkalmazkodni fog hozzád és a benti léthez. A terelést mindenképpen érdemes vele kipróbálni. Nagyon szokták élvezni. Ha Bp-en laksz, akkor a közelben volna is lehetőséged (Vasad)

2019. máj. 4. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek panelpulit. Kevés boldogabb kutyát láttam. De a gazdája egész nap járja vele a várost, erdőt, folyópartot. Semmilyen hátránya nem származik abból, hogy lakásban él, az otthon töltött időt végigalussza. Foglalkozni viszont nagyon sokat kell vele, és ez a kerti pulikra is vonatkozik - a kutya csak szenved, ha ki van csapva a kertbe, és leszarják. Sajnos vidéken nagyon elterjedt az ilyen “kutyatartás”, és pont ők azok, akik a leginkább leszólják azokat, akik lakásban tartanak szeretett, sokat foglalkoztatott kedvenceket (“állatkínzás” - ne tudd meg, hányszor megkaptam a falusi ismerőseimtől, akik szarnak a láncon őrjöngő kutyájukta).
2019. máj. 4. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%
Utolsó, igazad van, de egy pulinak bizony kevés lesz ha a gazdi leugrik vele munka előtt meg után egy órára a közeli parkba.... Nem panelba való.
2019. máj. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
70%
Sőt továbbmegyek. Egy pulinak nagyon kevés ha csak fizikailag van lefárasztva. Pont az intelligenciája miatt kevés. Persze egyesek azt hiszik a kutyáknak elég ha emberként bánnak velük, pedig nem.....
2019. máj. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
66%

1. NEM!

2. Kivételek mindig vannak, ha a gazdi tényleg eléggé elhivatott. Csak nehogy rossz vége legyen a nagy fogadkozásoknak hogy így lesz meg úgy lesz!

2019. máj. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!