Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vizsgáljátok át hosszú,...

Hogyan vizsgáljátok át hosszú, dús szőrű kutyátokat kullancsok után kutatva?

Figyelt kérdés
Vannak olyan helyek, ahova megy, és csak azt nézitek át, vagy az egész kutyust? Meg tényleg hogyan? Centiméterenként félrehajtjátok a szőrt, vagy csak simogatjátok és lehet érezni?

2019. máj. 4. 09:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem border colliem van. Általában simogatom és akkor észreveszem a dudorkát. A hajlatokat és a nyakat érdemes áttúrkálni főleg.
2019. máj. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

NexGard Spectrát használok, sosem volt benne kullancs - mármint sosem vettük észre, és sosem volt ilyen jellegű betegsége (20 cm szőrréteg van a kutyán). Persze, fésülgetem, simogatom, de úgysem venném észre, ha lenne benne...

Egy ismerősöm folyton lelkiismeretesen kurkássza a rövid szőrű kutyáját, egyszer ultrahanghoz leborotválták a hasát, és csak ott 4-et találtak benne - szóval ez úgyis esélytelen, hacsak nem nagyon feltűnő helyen van (pl. pofa, lábvég)

2019. máj. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen fajta a kutya , nekünk hosszú dús szőrű ilyenkor májusba már visszük kozmetikába majdnem kopaszra nyírják mert lehetetlen lenne megtalálni benne a kullancsot . E mellett kap gyógyszert ami elméletileg 3 hónapig védi, gyakorlatilag meg 2-2,5 hónapig tart a hatása. De ez idő alatt tényleg nem is maszik rajta kullancs.

Egyébként tényleg hajlatokba nyak körül kell keresni , meg a fején

2019. máj. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!