Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Eltünt a kutyám, nagy valószín...

Eltünt a kutyám, nagy valószínűséggel elvitte valaki. Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
Fajtiszta, nagyon szép és barátságos kutya, mindig is családtagként kezeltük, ismeri mindenki a környéken. Ha magától kiment csak az utca végéig ment, nem kóborolt el. Tegnap viszont mire hazáértünk nem volt sehol, az egész települést bejártuk, végig kérdezgettünk mindenkit, csak egyszer látták reggel, azóta semmi hír. Arra gyanakszom hogy valaki nem helyi elvihette az utcánkból. Nem ismerek senkit a környező településekből és nem tudom kit és hogyan kérdezzek vagy mit csináljak :(( Valakinek valami ötlet vagy akivel történt már hasonló annak meglett a kutyus?

2019. máj. 4. 20:41
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

Mi az, hogy magától kiment? Az alap, hogy nem hagyom, hogy ki tudjon szökni pont az ilyenek miatt. Aztán meg ha megvan a baj akkor sírnék pedig én lennék a hibás mert felelőtlen voltam.

Nagyon sokat nem tudsz tenni. Plakátold tele a környéket, esetleg ha van benne chip (márpedig remélem legalább ennyi eszed volt!) akkor értesítenek.

2019. máj. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%

Ha az utcán csavarog, mégis, mit vártál? Valaki "megmentette".

Orvosnál a chip regisztrációnál beíratod, hogy elveszett. Plakátolsz, ahol csak tudsz. A facén is van olyan csoport, ahova be lehet írni az elveszett kutyákat.

2019. máj. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%
Szia! Állatorvosnál jelezd hogy a chip nyilvántartásban fel legyen tűntetve hogy keresik, illetve kutyáscsoportokban oszd meg, plakátolj. Remélem előkerül :)
2019. máj. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%

[link]

régebbi cikk de van benne pár ötlet

2019. máj. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 bollocks ***** válasza:
90%
Az is benne van, hogy egy autó meglegyezte az oldalát, aztán belső vérzéssel kimúlt egy bokor aljában. Pont, ahogy egy családtaghoz illik...
2019. máj. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%

Csak pont az utcára kellett kitegye a lábát hogy egy akár állatbarát kóbornak gondolja és összeszedje, teljesen jogosan. Ha szerencséd van chipet olvastat és felkeresnek, ha nem akkor nem. Előttem már megírták, hogy írasd be a chiphez a dokinál, hogy eltűnt, plakátolj és hirdesd. Mire visszakerül intézd el hogy ne tudjon kijönni többé...


Milyen fajta amúgy? Mert nem fajtiszta, hanem fajtatiszta, de kétlem...

2019. máj. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%

Még mindig fajtatiszta, de ha ennyit sem tudsz akkor biztosan nem az és biztos, hogy chipje sincsen...

Pedig 2007 óta kötelező.

2019. máj. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Fajtatiszta, elnézést figyelmetlenségemért Mylord. Van benne chip természetesen, és nem kioktatást kértem hanem segítséget. Köszönöm azért annak aki jószándékkal válaszolt. Jobban kellett volna figyelnem, és nyilván nem ismeritek a körülményeket, nem is pontosan írtam le ezt a kimenős dolgot, de nem fogok magyarázkodni az ilyen támadó jellegű válaszokra. Veletek biztos nem történt még semmi ilyesmi, biztos mind tökéletes gazdák vagytok.
2019. máj. 4. 22:24
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Újságba, helyi rádióba is adhatsz fel hirdetést, általában ezek hozzák a legjobb eredményt. De mindenekelőtt nézz szét a menhelyeken, hogy nem vitték-e be valamelyikbe, bár ha chip volt bennük, akkor elvileg már értesítettek volna.
2019. máj. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Hirdes, hogy elveszett, ha szerencséd van, valaki elveszettnek hitte és most valahol keresik a gazdit, ha nincs szerencséd, egy szaporító nyúlta le, még rosszabb esetben elütötték. Ne haragudj, akárhogyis nem kioktatást kértél, de ez a te hibád. Jogszabály szerint sem mehetne ki a kutya csak úgy felügyelet nélkül. Ez nem éppen felelős állattartás.
2019. máj. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!