Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A francia bulldogom agresszív....

A francia bulldogom agresszív. Mit lehetne vele kezdeni? Többi lent.

Figyelt kérdés
A kutyám 2 éves, mi külön lakasba elunk a szuleimmel. Ha a sajat lakasomba vagyok nem agressziv. Viszont ha hazamegyek es pl.: apukam puszit akar nekem adni akkor szoszerint neki tamad es megakarja harapni. 1 honapja volt az ivartalanitasa es nem nyugodott le még mindig. Kislany kutyus. A kutyasuli segitene rajta?
2019. máj. 5. 09:19
 1/7 anonim ***** válasza:
36%

Tipikusan olyan viselkedés probléma , amire egy jó szakember ezerszer inkább megoldás mint az ivartalanítás. Az eddig se oldott meg semmi ehhez hasonló dolgot, meg ezután se fog, pláne egy bulldognál.

A tapasztalataim szerint viszont azzal lehetnek még gondok (jó bőven) hogy találjatok valakit, aki jártas a bulldogok ilyen irányú kezelésében, mert ők elég speciálisan tudnak reagálni a hagyományos bevett módszerekre.

Konkrétan sok esetben csak rontanak a helyzeten, majd feladják.


Ennél többet, konkrétumokat azért lehetetlen mondani, mert ahhoz látni kéne minden történést, így azt se tudjuk mi váltja ezt ki nála, mire hogy reagálna, erre nem lehet megoldást mondani látatlanban.

Maximum annyit, hogy ne akarja puszilgatni a kutyát.

Se az apád, se senki más. Lehet, hogy alapból rosszul tolerálja az effajta közeledést. Várja meg mindenki, amíg a kutya odamegy hozzájuk, ha akar. Ne erőltessék magukat a kutyára, ha az nem kíváncsi rájuk, és amíg ezt ilyen agresszívan fejezi ki.

2019. máj. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nekem ad puszit Apám nem a kutyának! A kutyám pedig erre támad.
2019. máj. 5. 09:36
 3/7 anonim ***** válasza:

Ja, értem, akkor majdnem közelebb vagyunk a megoldáshoz 1 lépéssel, ez tipikus védelmező, vagy birtokló magatartás.

Nem mindegy melyik, ha védelmező, az kicsivel jobb, talán könnyebb.

Azt neked kell helyrerakni, ilyenkor következetesen fegyelmezni kell, meg kell vele értetni, hogy nem neked van szükséged védelemre, hanem (miután ő tartozik a te falkádba, és nem fordítva) te vagy az a személy, aki a védelemért felelős!


Azért mondtam hogy következetesen, a szigorú helyett, mert a bulldogok legendásan makacsok, és keménykedéssel semmire nem lehet menni velük, csak állandó, kitartó "nyomással" de csak olyan intenzitással, amitől nem fokozódik bennük az elszántság. Ez az, amiről beszéltem, erre kevesen éreznek rá.


Ha birtokló viselkedés... Hát az keményebb dió. Ott nullára kell bontani mindent, és új alapokra helyezni a kapcsolatotokat.

Ott nem konkrétan erre az agresszióra, és a leállítására kell koncentrálni, és ott gyakorolni.

Az a mindennapok legapróbb történéseibe is beleszól, ahhoz tudnám hasonlítani, mint egy életmód váltást. Tehát az okokat kell megszüntetni, és emellett pluszban az adott problémás szituban is fegyelmezni természetesen.

2019. máj. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Amúgy simán a földön, póráz nélkül van ilyenkor a kutya?
2019. máj. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Más szituban nem tapasztaltál nála birtoklást?

Pl játék, egyéb tárgy, amit őriz, nem akar elengedni, etetés közben morgás, szobatisztasággal problémák, esetleg kedvenc hely, ahonnan nem tudod elküldeni akár szavak nélkül is, csupán testbeszéddel? Vagy nem megy el az utadból ha keresztezitek egymást... ilyesmi?

2019. máj. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
57%
A nevelés segítene rajta! De két éven át miért nem nevelted? Igen, kezdj el végre kutyasuliba járni vele!
2019. máj. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
80%

Az ivartalanítás nem váltja ki a nevelést.


Bár rengeteg problémát megelőz/megszüntetHET, nem lesz tőle angyalka a kutya. Ahhoz nevelni kell.

2019. máj. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!