Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyáknak jó a heti 1 koplalónap?

Kutyáknak jó a heti 1 koplalónap?

Figyelt kérdés
2019. máj. 5. 12:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
31%
Koplalónap?! Én még egyetlen napot sem hagytam ki. Ezt hol hallottad, hogy a kutyáknak koplalónapot kell tartani? Tényleg érdekel.
2019. máj. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen kutya, mennyi idős, milyen a kondija, milyen évszak van, hogy van tarva.

Nekem kinti nagy testű kutyám van. Nyáron van heti egy koplaló nap mikor nincs étvágya, felnőtt, egészséges, normál test alkat. Télen nincs ilyen mer hideg van, tavasszal, ősszel szintét nincs mer kellemes az idő számára a nagyobb sétákra.

2019. máj. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Van, aki úgy véli, kell, hogy kiürüljön a gyomruk. Rosszul evő kutyának ajánlatos.

Aztán van olyan vélemény is, hogy a farkasok koplaltak, de azért, mert amikor ennivalóhoz jutottak, degeszre ették magukat. Aztán csak emésztettek, és akkor vadásztak ismét, amikor éhesek lettek. A kutyáknak viszont naponta pontosan a kiszámolt adagot adjuk általában. Pl tápnál az ajánlott adag napi lebontásban van.

A nagyon kicsi kutyáknál pl előfordul, leesik a cukorszint, ha nem kapnak enni.

Egyszóval, rajtad függ, lesz koplaló nap, vagy nem lesz.

2019. máj. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Olvass utána, több dolog miatt is jó, elvileg egészségülieg és a kutyák válogatósságát is megszünteti.

Azért gondoltam erre főleg, mert kövér a kutyám és le kellene fogynia. Így most többet mozgatom és próbálok figyelni az étkezésére is.

2019. máj. 5. 12:47
 5/14 anonim ***** válasza:
51%
Nekem több állatorvos is mondta, hogy heti 1x kikéne hagyni 1 nap étkezést, de nincs szívem hozzá. Ha netán rá is veszem magam, akkor tuti én sem fogok enni aznap...
2019. máj. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Az elsőnek írtam a válaszom.


Köszönöm amúgy

2019. máj. 5. 12:48
 7/14 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Köszi én is. Így már értem. Tényleg nem hallottam még róla.
2019. máj. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem hallottam ilyenről, viszont télen semmiképpen ne csináld, főként ha kinti kutyáról van szó, mert a hidegben kell nekik az energia, amit a kaja biztosít!
2019. máj. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Van aki javasolja, van aki nem. Aki javasolja, többnyire arra szokott hivatkozni, hogy a kutya ősének az volt a természetes, hogy néha sokat eszik, néha éhen marad. Kistestű kutyánál nem tartanék koplalónapot, kölyöknél sem, de egy nagy testű, egészséges, nem kölyök vagy öreg kutyánál szerintem belefér.

Aztán van az, aki azért koplaltat, mert olyan kutyasuliba jár, ahol jutalomfalattal motiválnak (pl. tükrösök), de a kutyája csak akkor dolgozik érte, ha elég éhes.

2019. máj. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Túlsúlyos kutyát nem szabad koplaltatni. Tönkreteszed a máját. Szép fokozatosan kell fogyasztani diétás táppal.

Egyebként normál súlyú egészséges felnőtt kutyánál is felesleges (nincs pozitív élettani hatása, egyébként evés után 4-5 órával már teljsen üres a gyomruk) de lehet. Alapból napi 1x kéne, hogy kapjanak enni, így 24 órás koplalási időszak van. A 48 óra szerintem felesleges. A kutya simán kibírja, de akkor a többi napra el kell osztani a kimaradt napi energiaszükségletet és ez így plusz terhelés az emésztőrendszernek ami nagytestű kutyaknál nem a legjobb. De van olyan kutya aki magától eszik csak 2 naponta.

Szóval teljesen egyedfüggő. Ha egy toy kutyának nem adsz enni, az simán hipoglikémiás sokkot kap mert leesik a cukra. Az én labradorom napi 1x-i evéstől savat hány ezért 2 részletben kapja. Az örző kutyákat reggelente etetik, hogy éjszaka éberek legyenek. A sport/munkakutyák nem úgy kapnak enni mint Julcsi néni fifikéje.

De mondom, túlsúlyos kutyával nem szabad koplalni.

2019. máj. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!