Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan nézzem meg, hogy van e...

Hogyan nézzem meg, hogy van e valami baja a kutyámnak, ha alszik?

Figyelt kérdés

Kb. fél órája megevett egy békát a kertben, miközben próbáltam elkapni, csak kiugrott a kezemből és gyorsan le is nyelte. Idáig sohasem csinált ilyet, mindig csak nézegette őket. Aztán persze jól leszidtam, hátha tanul belőle.

Próbáltam utánaolvasni, hogy ilyenkor mit kellene csinálni, a szája is habzott, úgyhogy figyelem azóta. Viszont az a probléma, hogy ilyenkor már alszik, így nem tudom megnézni, hogy levert-e.

Ebben az esetben mit kellene figyelnem? Érdemes elvinnem orvoshoz (Vagy félóra kocsival, úgyhogy ha nem szükséges ezt ilyenkor kihagynám, főleg hogy holnap munka van), vagy várjak reggelig?



2019. máj. 5. 21:09
 1/5 anonim ***** válasza:
60%
Nem hiszem, hogy bármi baja lenne a békától. Mérgezett békáról még nem hallottam, akkor a gólyák sorra pusztulnának a békamérgezéstől.
2019. máj. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%
Semmi baja nem lesz!Az enyém evett már egeret meg verebet is tikótokban és semmi nem lett vele!(szerencsére)
2019. máj. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nyugi, mérgező békák nálunk nem élnek.
2019. máj. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
58%

"Nyugi, mérgező békák nálunk nem élnek."


Márhogyne létezne a varangy bőre tele van mérgező mirigyekkel. De ez nyílván nem halálos, csak habzik és nyáladzik a szája. Konkrétan olyan a hatása mintha drogozott volna, van olyan kutya is aki direkt ezért nyalogatja, hogy elérje ezt a bedrogozott állapotot.

Semmi baja nem lesz max. betépett tőle.

2019. máj. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
75%

Méghogy nincs mérgező béka, nyilván nem egy verébbel kell összehasonlítani, jó hogy verébtől semmi baja nem lesz...

És igen, halt már bele kutya varangy evésbe, ez a béka és a kutya méreteitől függ.


Általában kis kotorékebek, nagy vadászösztönnel az áldozatok, mert azok csak pár kilósak, és egy nagyobb varangy simán megöli őket!


A légzését figyeld, nem szapora vagy nehéz e, de egyébként meg nem nagyon értem ezt hogy már alszik, hát ki nem szarja le hogy alszik, ha komolyabb baja is lehet?! Ébreszd fel.

2019. máj. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!