Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Francia bulldog fulladozik...

Francia bulldog fulladozik éjszakánként, szükséges-e az állatorvos?

Figyelt kérdés
Pár napja vettük észre, hogy a kutyus felriad és fulladásos roham jön rá. Nem tudom, hogy ez normális-e ennél a fajtánál, vagy állatorvoshoz kell vinni.

2019. máj. 5. 23:29
 1/8 anonim válasza:
100%
A biztonság kedvéért szerintem igen. Most gondolj bele hogy mi lenne ha te fulladoznál esténként. Ahogy ez embernél nem normális úgy (szerintem) semmilyen állatnál sem normális ez.
2019. máj. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
20%

A túltenyésztés miatt van. Sok országban ezért is tiltottak az ilyen fajták.


El kéne altatni!

2019. máj. 6. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Fajtabetegsége a fulladás, nem tudsz vele mit csinálni. Persze azért egy orvos nem árt, ha megnézni. Sajnos ez egy olyan fajta, amit nem munkára tenyésztettek ki, hanem hogy tetsszen az embereknek... Ez lett az eredménye. Egyes országokban úgy hallottam, hogy már elkezdték betiltani a tenyésztésüket.
2019. máj. 6. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
Kb. szervezett állatkínzás ezt a fajtát tenyészteni, konkrétan életképtelenek...
2019. máj. 6. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%
Honnan van? Rendes tenyésztőtől törzskönyvvel? Sok szapis kutyánál van a nyomott orr mellett légcsőszűkület is.
2019. máj. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
87%
Beszélj orvossal. Van műtéti lehetőség a légzés javítására. Kivágják azt a kis lebenyt, ami belóg a légcsőbe és az orrnyílást is megnagyobbítják. Jó pár ismerősöm megcsináltatta, és még nyáron is könnyebben viseli a kutyájuk a meleget.
2019. máj. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Rögtön endoszkópos vizsgálatra kérj időpontot. Valószínűleg lágyszájpad a problémája. Erre induljatok el és minél hamarabb, mert ahogy melegszik az idő ez csak egyre rosszabb lesz.
2019. máj. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
53%

Mondjuk ha te fulladoznál éjszaka, már az első ilyen éjszaka után rohannál orvoshoz!

Miért nem egyértelmű, hogy vele is menni kell?

2019. máj. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!