Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek hogy sikerült megtaníta...

Nektek hogy sikerült megtanítani a kutyát hogy ne egyen fel semmit az utcán?

Figyelt kérdés
Mi a legjobb módszer véleményetek szerint?
2019. máj. 6. 10:30
1 2
 1/11 anonim válasza:
85%
Rá kell szólni eréjesen
2019. máj. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Rákiabáltam és pórázzal kicsit meghúztam. 6 hónapos korára már simán kikerülte a földön hagyott ételt az utcán.
2019. máj. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
34%
Nekem még nem sikerült.
2019. máj. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Andizsuzsi ***** válasza:
78%
Tiltással és jutalmazással.
2019. máj. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
49%

Nehéz ügy. Főleg az okos, de akaratos egyéniségű kutyáknál. A mi kutyánk pl. pontosan tudta, hogy nem szabad felszednie semmit, ezért kifigyelte, amíg hátat fordítottunk, vagy nem látjuk, akkor odaosont, és felkapta azt a gusztustalanságot, amit korábban kinézett magának, vagy amiért már rászóltunk, hogy hagyja ott. Az ilyennel nem nagyon lehet mit csinálni.

Egyébként azt a módszert szokták alkalmazni, hogy megtanítják a kutyát arra, hogy csak engedéllyel kezdheti el enni a saját ételét, amit elé tesznek a táljába. Azaz, leteszik elé, de addig nem nyúlhat hozzá, amíg a gazda erre parancsot nem ad. Ezt gyakoroltatják más étellel is, illetve kutyaiskolában idegennel, földre tett kajával, stb. És így a kutya megtanulja, hogy semmilyen ételhez nem nyúlhat addig, amíg engedélyt nem kap rá. Ezzel talán célt lehet érni, de mint említettem: az én kutyám megtanulta ezt, de azt is, hogy hogy tudta, mikor nem figyelünk oda, és akkor bizony ugyanúgy betermelt bármit.

2019. máj. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%
Megint itt a kis hülye lepontozó. Mindegy mit válaszolsz, ha nem az ő szájíze szerint van, akkor kiveri a hisztit. Pcs.
2019. máj. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Jsbsnaj ***** válasza:
68%
Mar csak azért is mindenkire nyomtam a zöld kezét. Az ilyen miért rák ki kiredest? Nyomorék.
2019. máj. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Mi a helyzet azzal a módszerrel, miszerint szórjunk el erős pistával megspékelt kajadarabokat, majd a szájába véve nem fog neki ízleni és kiköpi?!

2019. máj. 6. 18:56
 9/11 anonim ***** válasza:

Nagy valószínűséggel rágás nélkül lenyeli az Erős Pistával együtt. Pláne, ha tudja, hogy nem szabad, és gyorsan le akarja nyomni, mielőtt észreveszed.

Amúgy meg azzal a szaglással, ami nekik van, pontosan tudni fogja, miben van csípős, miben nincs. Nem nagyon lehet őket átverni. Mondjuk az Erős Pistát még én is megérezném :-)

2019. máj. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Nekünk a kutyánknak a csili csepp semmit nem használt 10 percig kb csípett neki de ugyan úgy ette amit meg akart enni sajnos... nálunk csak az használ hogy rá szólunk eréjesen de így sajnos mindig figyelni kell teljesen le szokni szerintem nem fog...
2019. máj. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!