Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyről vittünk haza...

Menhelyről vittünk haza kutyát (csak kertbe). 7 végén jól elvolt, de ma eljött mindenki dolgozni nyüszög egész nap . Meg fogja szokni?

Figyelt kérdés
Reggel sétáltam vele egy órát, délután is minimum 2 órát Vele leszek.
2019. máj. 6. 13:07
 1/5 anonim ***** válasza:
93%

A menhelyes kutyák eleve egy rossz előélettel rendelkeznek, bántalmazták őket esetleg, csalódtak az emberekben, lehet már többször is, lehet elhagyták, kirakták őket, stb.

Most hazaviszed, hogy gondolod hogy ez a hónapokig-évekig tartó csalódás 2 hétvégi nap alatt elmúlik, és a lelke meggyógyul?

Eleve nem így indítottam volna, hogy 2 nap vele vagyok, majd egész napra otthon hagyom.Olyankor hoztam volna el, amikor szabin vagyok, vagy valaki otthon van.Vagy szabit veszek ki pár napot.

eki most arra kellene rájönnie, hogy ti nem fogjátok elhagyni, mint ahogy eddig tették vele!

Ehelyett ő arra jött rá, de! Ti is elhagyjátok.Neki nincs időérzéke, nem érti hogy hazajöttök este, neki sok az egyedül töltött órák száma egy még tök idegen helyen.

2019. máj. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%
Meg fogja szokni, ha látja, hogy minden este hazajöttök hozzá, de kell neki idő.
2019. máj. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
először a kisgyerekek is kétségbe esnek, hogy anyu kiment az ajtón, jajmostmilesz :) szerintem adj időt neki,ugye aki menhelyi, azt már legalább egyszer elhagyták úgy, hogy kimentek az ajtón, és nem jöttek vissza, de meg fogja tanulni, hogy nincs semmi baj, este visszajöttök.
2019. máj. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%
Alapvetően kell 1-2 hónap, mire megfelekően kötődni fog a helyez is és hozzátok is. Addig pedig türelem és szoktatás.
2019. máj. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Majd megszokja, csak legyetek vele türelmesek.

Nekem is menhelyi kutyám van, decemberben került hozzám. Úgy terveztem, hogy az ünnepek alatt úgyis otthon leszek, és akkor ünnepek előtt hozom el a kiválasztottat. Nem így történt, előbb találtunk egymásra, és mivel egyből jönni is akart (ő választotta ki a gazdit), így nem vártunk ünnepekig. Persze eredetileg úgy volt, hogy hazajöttem a találkozás után, és elkezdtem szervezni fuvart (nekem nincs autóm), de este felhívtak, hogy pont felém jönnek haza és el tudnák hozni, így jött is. Nem tudtam azonnal szabadságot kivenni, és ő sem jöhetett velem a munkahelyre, úgyhogy munkanapokon otthon hagytam. Nekem mondjuk szerencsém volt, mert senki nem jelezte, hogy hangoskodott volna, ettől még lehet, hogy próbálkozott, csak épp nem voltak otthon. Viszonylag gyorsan megszokta, szilveszterkor már a tűzijáték zaj sem zavarta. Tudta, hogy néha nem vagyok otthon, de mindig hazajövök, megvolt a rendszer. Illetve nekem segítségemre volt egy szobakennel is eleinte, ami szépen be volt rendezve neki, mint egy kis kuckó. Most már el van téve a kennel (megmarad azokra az esetekre, amikor valamiért külön kellene zárni, például nagy felújítás idejére), szabadon van egy szobában, amikor nem vagyok otthon, nincs vele probléma. Legyen neki rágcsálnivaló, játék, víz, a szobakennelt is ajánlom, minél nagyobb, annál jobb, le is lehet takarni, úgy talán szunyókál is, mint éjjel a sötétben.

2019. máj. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!