Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lakossági bejelentésnél mik a...

Lakossági bejelentésnél mik a jogaim?

Figyelt kérdés
Lakossági bejelentés érkezett nem megfelelő állattartásról.Erről mielőtt valaki nekemesik szó sincs, csak a szomszédom két év alatt nem talált fogást rajtam, így ezzel próbálkozik.Sajnos nem tudom pontosan melyik az akinek bököm a szemét, de a lakossági bejelentés alapján elvileg jogomban áll megkapni a bejelentő nevét.Vagy tévedek?Mit tehetek ellene, ha valótlant állít a bejelentésben(amire a szemle alapján fény is derül majd, ettől nem tartok)?

2019. máj. 6. 15:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon tudsz vele mit kezdeni. Nem fogják megmondani, hogy ki volt a bejelentő.
2019. máj. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem egyezett bele e bejelentö, akkor nem adhatják ki az adatait.
2019. máj. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ellene? Mit kellene tenni ellene? Ha beigazolódik az ártatlanságod, vége a történetnek. Pont.

Ha az ő állítása igazolódik, akkor pénzbüntetést kapsz.


A bejelentő se nem nyomozó hivatal, se nem bíróság, csak egy magánember, nem köteles biztosan tudni semmit, így az állítása lehet igaz is, és valótlan is.

Az ő szerepe a történetben véget ér, akkor is ha igaza volt, akkor is, ha nem.

A hatóság kivizsgálja az esetet, onnantól kezdve ez kizárólag rád, és a hatóságokra tartozik.


Ez olyan, mint ha hazamennél egy étteremből otthon hánynál egyet, és bejelentenéd az ántsz-nek vagy nébihnek, hogy szerinted abban a bizonyos étteremben volt valami súlyos probléma.

Onnantól kezdve, hogy letetted a telefont, semmi közöd a dologhoz, meg az étteremnek sincs az ég világon semmi köze hozzád.

Kimennek, szétnéznek, vesznek mintákat innen onnan, megvizsgálják van e alapja a bejelentésnek, az eredménytől függetlenül vagy lesz belőle elmarasztalás, vagy nem, de ez már régen nem érinti a 3. felet.

A te szereped véget ért ott, hogy jeleztél a hatóság felé egy vélt hibát.

2019. máj. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
*az eredménytől függően
2019. máj. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudhatod meg a bejelentő nevét. Ha nem jogos, akkor úgysem lesz belőle problémád. Ha kiadhatnának így egy nevet, akkor senki nem merne mondjuk bűnözők ellen bejelentést tenni.
2019. máj. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj megnyugodni. Ismerem a sztorit, én már 4 éve állatkínzó vagyok. Néhány havonta jönnek a rendőrök, polgárőrök, közteresek... Már ők is csak nevetnek rajta
2019. máj. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!