Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hasmenése van a kutyámnak?

Hasmenése van a kutyámnak?

Figyelt kérdés

8 hetes Német juhászkutyánknak hasmenése. Ma kezdődött az egész. 2 napja van nálunk, tehát az új tápból csak tegnap reggel óta evett (pedigree--utólag tudtam meg, hogy az nem jó fajta táp) azaz eddig összesen 6x. Délben és 19:00 órakkor evett azután egyből ment székelni és sajnos hasmenése van. A régi táp amit evett, az csak holnap érkezik meg, azért vettem neki másikat gyorsba.

Állatorvos pénteken jön, átnézi az eddigi oltását és kapni is fog. Kérdeztem tőle tegnap, hogy mivel rossz idő volt és tüsszentett egyet kettőt a kutyus, hogy nem e megfázott, azt mondta reméljük, hogy nem, ha nem megy a hasa akkor nincs baj. Erre ma...most a megfázástól lehet ez vagy az új táptól? Nagyon aggódunk! Amúgy játszik, jól érzi magát, bár van hogy gondol egyet és bemegy a helyére és csak van.


2019. máj. 7. 19:53
 1/7 anonim ***** válasza:
33%

Ne várj vele péntekig!

Ha komoly betegsége van ("reméljük, hogy nem, ha nem megy a hasa akkor nincs baj") akkor minden óra számít az ilyen piciknél. Orvos kell neki mindenképp sürgősen!

2019. máj. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%

Állatorvos minél előbb!!!


Ő kiskutya még, különösen veszélyes lehet. Igyon eleget, aktív széntabletta felét esetleg odaadhatod neki.

2019. máj. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

Egyszóval teljesen más ételt kapott, mint amit ott evett, ahonnan vetted?

és csodálkozol, hogy fosik?

Még ugyanazzal az étellel etetett kölyköknél is előfordul kis hasmenés , ha új helyre költöznek.Más a víz, és kissé stresszesek is lehetnek.

Főtt rizs, de rommá főzve és némi főtt csibemell. Semmi más.

Addig pedig, míg fosik egy gramm oltást ne engedj beadni.

2019. máj. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
20%
hirtelen nem szabad tápot váltani. felnőtt kutyánál se te ilyen picinèl tilos. 1 tápot kapjon amìg ilyen pici. a pedigree-nek van egyáltalán starter tápja? tudom javasolni neked a royal canin starterjèt ami nagyon jò, az egyik legjobb starter tàp. nem szabad soha váltani ilyen hamar. ha váltassz is tápot akkor fokozatosan 3-4-5 napig bekeverni a règivel apránkènt egyre nagyobb mennyiségben. pl most 3x eszik egy nap, az első nap reggelihez csak pár szemet tegyèl a règihez, aztán kicsit többet,következő nap többet, majd vègül csak az ùjat. az is jò hogyha tudsz egy márkánál maradni amit adsz, starterkènt, juniorkènt, ès adultkènt, mert az összetevők ugyanazok maradnak csak más arányban.persze sokszor kiderül hogy allergiás a kutya, vagy nem bìrja, ilyenkor váltani kell, az èn fr. bulldogom is csirkeallergiás lett, most lazacosat eszik. de váltani csak lassan fokozatosan, főleg ilyen kiskorban.
2019. máj. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
0%
ja igen, ahogy az előttem szòlò is ìrta, főzhetnèl neki amìg jobban nem lesz, rizs, csirkemell, rèpa, tojás. de nehogy melegen add.
2019. máj. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
58%
1/2 széntablettát adhatsz neki.
2019. máj. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
25%
Hasmenés akármitől lehet egészen triviális dolgoktól a súlyos betegségekig bezárólag. Éppen ezért szerintem mindenképpen hívjatok orvost! Ha most elkezdesz az itt elhangzottak tanácsára a táppal bíbelődni, akkor lehet el fog menni egy hét is vele és semmi nem fog történni vagy még súlyosbodni is fog és akkor semmivel sem leszel okosabb, mert egy az, hogy idő kell mire beáll az új tápra, másrészt lehet, hogy attól a táptól is f.ni fog, amire váltasz, mert az sem jó neki. Ördögi kör tud kialakulni ebből és lehet nem is a táp okozza.
2019. máj. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!