Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan kistestű kutya,...

Van olyan kistestű kutya, amelyiknek középhosszú a szőre?

Figyelt kérdés
De nem kell nyírni? Olyan max 5 kilós kistestű kutyára gondolok. A Schnauzer-en kívül. Tehát nem rövid a szőre, hanem középhosszú/hosszú, de nem kell nyírni, azaz nem úgy nő a szőre a végtelenségig, mint a Yorkinak vagy a Bichonoknak. Allergiás vagyok a kutyákra, ezért rövid szőrű kutya semmiképp sem jöhet szóba, viszont "nyírós szőrű" kutyát már nem nagyon sszeretnék.
2010. júl. 6. 15:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Bocs, de hogy lehet ha allergiás vagy a kutyákra, csak a rövid szőrűekre vagy at?
2010. júl. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ha megsimogatok egy rövidszőrű kutyát (pl mopsz, vizsla...stb), akkor kiütéses leszek. A hosszúszőrűektől nem.
2010. júl. 6. 15:54
 3/13 anonim ***** válasza:

Ja, azt hittem, hogy tüsszögsz a szörtől...

Skót terrier, Ausztrál selyemszörű terrier, Skye terrier, Si-cu, Hosszú szörű tacskó

2010. júl. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

amit nem kell nyírni azt trimmelni kell ... lsd. snaci, drótostacsi, skót terrier .. különben pulikutya lesz belöle


olyat nem találsz aminek nem kell foglakozni a szőrével, viszont az allergiád miatt mindenképp olyan kutya kellene aminek nem allergizál a szőre

szerintem uszkár ... nyirni ugyan kell, de nem leszel beteg tőle

2010. júl. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Akiteki ***** válasza:

A középhosszú szőrű meg vedlik. Na arra lehet jó allergiásnak lenni!

Ha allergiás vagy rá, miért akarsz kutyát? Komolyan nem értem.

Egyébként kisspitz.

2010. júl. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
mondjuk én ilyen fajta allergiáról sem hallottam soha ...
2010. júl. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Akiteki ***** válasza:

16:50

Pedig van benne valami.

Én is úgy vagyok, ha megsimogatok egy rövidszőrű kutyát, amelyik koszos, veszettül vakarózni kezdek. Hosszú szőrnél nem ragad át a kosz az ember kezére. Az én kutyáimat simizhetem, mert ők tiszták.

2010. júl. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Hát allergiás vagyok, azt punk-tum. :) Amúgy tüsszögök is tőlük. És engem ez "annyira" nem zavar, hogy emiatt ne legyen kutyám. Mindíg is volt kutyám és ezután is lesz. Eddig Bichon-om volt, de őszíntén szólva nincs túl sok türelmem a szőrápoláshoz. Ezért nem szívesen választanék sem nyírós szőrű kutyát sem trimmelőset. Én például olyan kutyára gondoltam, mint a Welsh Corgi. Annak középhosszú a szőre, de nem kell nyírni sem trimmelni. Viszont ez a fajta nekem nem nagyon tetszik. Sem küllemre, sem jellemre.
2010. júl. 6. 17:41
 9/13 anonim ***** válasza:
Papillon és a Phaléne. Nézz képet a neten.Rendes szőre van, nem kell nyírni.
2010. júl. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszi. A Papillon szimpatikus. És a hosszúszőrű csivava? Őt nyírni kell?
2010. júl. 6. 18:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!