Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Flexi, vagy sokkolós nyakörv?

Flexi, vagy sokkolós nyakörv?

Figyelt kérdés

A kutyám teljesen behívható, de mezőn, erdőben, ha vadat lát, és nem kapom el az első 2-3 másodpercben amikor észreveszi a "prédát", miután megindult, lehetetlen behívni, ezért félek, hogy elveszhet.


Flexit használok, és vettem egy sokkolós nyakörvet. Nos nem visz rá a lélek, hogy rátegyem, pedig magamon próbáltam ki, milyen erősséggel üssön(1-100-ig állítható).


Van ugye a flexi amivel kap némi szabadságot, de mégis korlátoz engem, és a kutyát is. Van a sokkolós nyakörv ami megint nem teljesen korrekt vele szemben.


Nem vitaindítónak szánom, bennem is kivált egy ellenérzést. Tehát ki használná a nyakörvet,kizárólag a kutya elvesztésének kivédésére, annak tudatában, hogy 1 évben kb. egyszer, ha szükséges lenne használni. A pozitív benne a biztonságérzet, és a kutya szabadsága 100%os biztonsággal.


2019. máj. 8. 10:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%

Azzal ugye tisztában vagy, hogy póráz nélkül nem szabad ilyen helyre vinni. És remélem, nem itt fogsz sírni, ha egy vadász kilövi a kutyádat, amit egyébként legálisan megtehet, ha nem pórázon van...

Ergo csakis a póráz jöhet szóba

2019. máj. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%

Csakis póráz!!!

Kizárólag zárt futtatóban engedheted el. Ha behívható, akkor is!

2019. máj. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Azt azért tisztázzuk ezek olyan helyek ahol nincsenek(sűrűn) emberek. Ha jön valaki motoros,quados, terepjárós,szekér, kutyás, mindig behívom, és pórázra teszem. Mint a többi kutyás akikkel találkozunk.


Hát, ha vadat űz kilőheti a vadász, de ilyen veszély nem fenyeget, ha kilőné mégis, akkor én fogok elpattanni, és meggondolatlanul cselekedni.

2019. máj. 8. 10:33
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

Bennem inkább az a kérdés merült fel, hogy mivel bizonyítod be, hogy nem is volt vad a közelben ( ha ne adj Isten, a kutyát lelövik )? Sajnos vannak olyan vadászok ( gyengébbek kedvéért: nem minden vadász! ), akik alig várják az ilyen eseteket. Hallottam már ilyenről. Nem volt vad, látta is, hogy a kutyán nyakörv van ( látnia kellett, ha rálőtt ), és a gazdája is vele van ( a gazdát is látnia kellett, mert köteles megnézni, hogy van-e ember a közelben, ha lő ), és mégis lelőtte a kutyát.

Én a helyedben azt csinálnám, hogy ha elengedem, akkor követném a kutyát szorosan, mert akkor van a legkisebb esély arra, hogy ilyen történik.

2019. máj. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
Flexin nem lehet rendesen lemozgatni egy kutyát. Ha nem tudod lenevelni, akkor marad az e-nyakörv. Nem egy brutális dolog, renfetegen használják, egy idő után el is hagyható.
2019. máj. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%

Nem az elvesztés az első probléma, hanem a vad űzése, és ebből a hozzáteszem jogos kilövés.


Az összes kutyámat le tudom hívni a vadról, ennek ellenére igencsak átgondolom hol engedem el őket, mert a vadász pont lecarja, hogy a kutyáim behívhatóak-e vagy nem.


Igazából nem értem, hogyan gondoltad ebben az esetben az elektromos használatát a gyakorlatban. Nem jön vissza rájelzel a nyakörvvel?

2019. máj. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én is le tudom tiltani a vadról, 2-3 másodpercig, ha megindul... Az elektromos nyakörv arra jó, hogy kizökkenti, "visszarántja "a világba, így észleli, hogy mit mondok.
2019. máj. 8. 14:06
 8/11 anonim ***** válasza:
74%

Lehet kapni (meg csinálni) 15-20 m-es pórázokat. Mikor ideiglenesbe volt nálam kutya, én őt olyannal vittem sétálni. Egy flexi max 8 m-es szokott lenni, szerintem az nagyon kevés... 20m-en még futkározni is tudott a kutya.



Még nem próbáltam az elektromost, de én nem akkor alkalmaznám először, mikor megindul a vad után a kutyám, hanem már előtte letisztáznám a szabályokat, ha nem indul el egy-két hívás után, menne a korrekció, majd nagy dícséret, ha végrehajtja azt, amit kérek. Sőt, lehet, hogy egy zártabb területen kezdeném, hátha nem köti rögtön össze, hogy én csíptem meg és kirohan a világból... Ha ezt csináljátok, a későbbiekben, mikor akció lesz, esélyes, hogy be se kell vetned, mert első szóra rohan majd hozzád a kutya.

2019. máj. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én mindent megpróbáltam, engedelmes jó kutyám van de ha nyulat vagy őzet lát nála is elgurul a gyógyszer, pedig kiképzővel is próbáltuk korrigálni a szituációt, hiába.

Erdőben, túra közben flexit használunk, mert ha 6m-nél hosszabb könnyen beakad. Nyíltabb terepen van egy strapabíró 15m-es pórázom, azon van.

Az a baj, hogy a sokkoló, főleg ha nem elég erős, nem hatékony mert az adrenalin miatt, meg sem érzi....

2019. máj. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

A sokkoló rohadt erős, 25ön olyat csíp(1-100-ig állítható)... Felállítanám 80-100ra szerinted, ha épp 1000el vágtázik egy nyúl után rá merném nyomni? Nem... Gondolkozhattam volna, mielőtt megveszem.


GPS nyomkövetőn gondolkoztam még, de az előttem szólóknak is van igaza, sok a beteg, aki az alkalmat lesi...


Marad a flexi így járt.

2019. máj. 13. 12:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!