Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik táp lenne ezek közül a...

Melyik táp lenne ezek közül a megfelelő választás?

Figyelt kérdés

Egy kölyök rotinak lenne, szeretném ha megkapna minden tápanyagot amire szüksége van, és lehetőség szerint minőségi is legyen a kaja. Én ezeket nézegettem eddig:


Markus Mühle Junior - [link]


Hill's Science Plan Puppy - [link]


Mit gondoltok ezekről? Illetve ha nektek lenne esetleg valami jobb javaslatotok, szívesen fogadom. Olyan táppal amiben csirke illetve bármi gabonaféle van nem akarom etetni.



2019. máj. 8. 11:56
 1/9 A kérdező kommentje:

Illetve most találtam ezt atápot : [link]


Ez is szimpatikus nekem. de a 31%-os fehérjetartalom nem túl nagy egy roti kölyöknek?

2019. máj. 8. 12:05
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Az olcsóbb.
2019. máj. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Megindokolnád, hogy miért? Vagyis, ha csak azért mondtad, mert neked csak az ár a szempont,akkor ez nem nagy segítség, Én inkáb vennák egy drágább de jobban megfelelő tápot, mintohgy az olcsóságra hajtsak. ( Nyílván vannak határok)
2019. máj. 8. 12:16
 4/9 anonim ***** válasza:
39%

Én még a Brit Care tápjait tudom ajánlani. Gabonamentes és van csirkementes is. Ebből is a Large Puppyt.


Markus-Mühle jó lehet, de sokaktól hallottam, hogy nagyon sok a végtermék tőle, ergó nem hasznosul rendesen a táp.


A Hills-t felejtsd el. Rögtön kukoricával kezdődik az összetevő lista (ami még rosszabb, mint mondjuk a búza vagy árpa) , vagyis abból van legtöbb a tápban.

Egy jó minőségű tápban a hús kell első

helyen szerepeljen, ehhez képest aránytalanul drága is.


Vagy amit még nézegess meg az a Marp, Doxneo, N&D tápjai, de ezek azért már egy magasabb árkategóriában mozognak.

2019. máj. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

Nekem az a tapasztalatom, hogy nincs egy szuper táp, amitől minden kutya egészséges, gyönyörű, ami minden egyes kutyának egyformán szuper lenne. Szóval szerintem sajnos neked kell kitapasztalnod, hogy a te kutyusodnak melyik válik be a legjobban.

Egyik ismerősöm kutyájának véres hasmenése volt a Hill's táptól, a másik 10 éve ezt eszi és semmi baja, semmi más táp nem is vált be neki. Ettől függetlenül azért a Hill's valóban nem egy jó táp összetétel alapján.

Én a markus-mühlét azért szeretem, mert hidegen sajtolt, így elvileg jobban hasznosul a tápanyag, mert a húst nem teszik ki olyan magas hőkezelésnek, de látod ez se garancia semmire, valakinek az a tapasztalata vele, hogy túl sok a végtermék. Kistestű vagy kölyök kutyáknak még az szokott lenni vele a probléma, hogy borzasztó kemény, nagyon nehéz elrágni. A kutyasuliban az egyik oktató eteti ezzel a kutyáit, mindegyik gyönyörű és egészséges és amúgy összetétel alapján sem rossz, szóval a Hill's és a markus mühle közül abszolút az utóbbit ajánlanám, sőt az 1000ft/kg árkategóriában is az egyik legjobbnak tartom.

Egyre többen dicsérik a simpsons tápját, egyik tenyésztő ismerősöm ezzel etet, gyönyörű showkutyái vannak: [link] Mondjuk összetétel alapján tényleg kicsit olyan mintha show kutyáknak lenne kitalálva, rengeteg olyan összetevő van benne (sörélesztő, lazacolaj, lenmagolaj stb.), ami abban segít, hogy gyönyörű, fényes, dús szőre legyen a kutyának.

Nekem személy szerint a platinum ( [link] vált be legjobban, a vizslám 11 éves kora ellenére teljesen aktív, napi 2-3 órát simán futkározik és igényli is, gyönyörű kiállása van, a szőre is szép fényes, a végtermék is tökéletes, normál mennyiségű és állagú, szinte egészségesebb, mint a barfos kutyáknak. Viszont ezt a másik érzékenyebb gyomrú kutyám nem bírta, rosszabb minőségű tápot nem akartam neki adni, így ő barfozik. De a másik kutyám is felnőtt már, én kölyökkel nem biztos, hogy bele mernék vágni a barfba, pedig amúgy fantasztikusan jó étrendeket össze lehet állítani, ami bármilyen tápot leköröz. Szóval amúgy én azon az állásponton vagyok, hogy ha jól van elkészítve a barf a legjobb étrend, de mivel a legtöbb gazdi nem kutyadietetikus, ezért kölyök és idős kutyáknál is komoly problémát lehet vele okozni.

A tenyésztő nálunk N&D-vel etet, a kisebb kutyám is azzal kezdte, de neki pl. attól lett rengeteg a végtermék, napi 250-300g után 6-8 óriás kupac volt egy nap, pedig az összes többi alomtesónak szuperül bevált.

A másik hidegen sajtolt táp, ami összetétel alapján nekem nagyon tetszett az a naturavetal, nagyon természetes, mindenmentes, az egyetlen, ami megkérdőjelezhető, hogy nem tartalmaz hozzáadott vitamint, amire lehet egy fejlődésben lévő kutyának még szüksége lenne.


A legelején szerintem azt add majd neki, amit a tenyésztőnél is eszik, egyszerre elég nagy stressz a környezetváltás, az új táp, még ha jobb minőségű is eléggé megviseli a kutyák emésztését. Utána pedig érdemes neked kikísérletezned, hogy a te kutyusodnak mi válik be a legjobban, a szőrminőségéből, aktivitásából és a végtermékből viszonylag könnyen el lehet dönteni, hogy mennyire hasznosul az adott táp. Tápválasztásnál az összetevőket kell figyelni (nem az analitikait), fontos, hogy a hús legyen elől, illetve mint írtam én jobban szeretem a hidegen sajtolt tápokat, nekem az a tapasztalatom, hogy az jobban hasznosul. Amire még fontos figyelni, mivel nagytestű kutyusod lesz, hogy ne legyen teletömve fehérjével, a 20-25%-os fehérje arány a legjobb, mert az ennél magasabb hirtelen növekedést okozhat, ami árt a fejlődésben lévő csontozatnak.

2019. máj. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Igen, az elején természetesen azt kapja amit a tenyésztőnél esznke, de egy hét után már átállok sajátra. (Tenyésztőnél amúgy royal canint kapnak) Egy picivel magasabb fehérjetartalom nagy baj? Tehát 31% az lényegesen több? 100grammbol az 31 grammot jelent, ami csak 6 granmal több, mint amit ti akáotok pl? Ezt a tápot találtam most és szimpatikus is: [link]
2019. máj. 8. 13:48
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Melyik kennelből vetted a rotit? Én is rotit szeretnék majd.

2019. máj. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A fehérjéről a tenyésztőt kérdezd, nekem már a 27%-nál húzta a száját, de arra azt mondta, hogy még belefér, egyébként szetter, tehát a rotihoz hasonlóan magas, de sokkal szikárabb, nem tudom, ez számít e.

A táp mellé mondjuk én adtam pluszban még zöldkagylót és kálciumot, ezek is segítenek védeni az ízületeket.

2019. máj. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Rotinál is a 27-28% fehérje a plafon!


A fenti tápokból a MMJ a nyerő. A Hills tele van gabonával, főleg kukoricával ami jó ha disznót vagy szarvasmarhát nevelsz, de a kutyának nem túl ideális.

Nézd meg a Brit Care nagytestű kölyök tápját, én nagyon ajánlom.

2019. máj. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!