Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Majd 1 éves kutyánk még...

Majd 1 éves kutyánk még mindíg nem 100% szobatiszta. Lehet még ebben a korban elérni javulást?

Figyelt kérdés

Sajnos a mi hibánk hogy nem lett az, nem tudtunk elég időt szakítani rá míg kisebb volt.

Most ott tartunk hogy legalább napi 3x, de leginkabb 4x kivisszük sétálni.

Sorrendben:

Reggel 8, fél 9 között

Délután 1 óra és fél 3 között

Este 6 és 7 óra kozott

Késő este fél 12 körül.


Ekkor mindig elvégzi a dolgát odakint, ennek ellenére előfordul hogy valamiért otthon is bepisil, de csak akkor amikor nem látjuk. Már mindig csak a foltot találjuk ott a szőnyegen, amit utána próbálunk kiszedni de ugye teljesen a szagot eltűntetni nem lehet. Ez is biztosan befolyásolja hogy oda piszkít.

Egyebkent ha otthon is vagyunk, sosem pisil be ha a közvetlen közelében tartózkodunk, mert nyilván számít a szidásra. Csakis ha pl felmegyek az emeletre vagy elszaladok WC-re. Szóval max pár percig marad egyedül. És azt sem értem ha kint ürített, miért akar meg utána bent is.

Szervi problémát emiatt kizarnám, bár nem vagyok orvos. Néha úgy érzem inkább mintha direkt csinálná ezt velünk, valamiért így áll rajtunk bosszút, ami nyilván nem igaz. Pedig szeretjük, jól tartjuk.


Sikerülhet még ebben a korban jó útra terelni?


(sajnos a közelünkben kutya suli nem megoldható)


Egy aggódó gazdi.

A kutyus Bichon Frise


2019. máj. 8. 12:53
 1/6 A kérdező kommentje:

Meg esetleg annyi hogy van, hogy napokig semmi gond nincs vele, de aztán megintcsak elkezdi bent elvégezni a dolgát. Aztán megint pár napig semmi és így tovább.

Ahigy kedve szottyan.

2019. máj. 8. 12:56
 2/6 anonim ***** válasza:
57%

Azért egy állatorvoshoz érdemes elvinni. Ki tudja.


Egy kutyatréner véleményét kikérném. Hogy ki az országban a nem kókler (nagyon sok van) sajnos nem tudom

2019. máj. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Sok minden állhat a háttérben, nekem például az ivartalanított szukám a műtét óta hajlamos az "örömpisire" és előfordul izgalmában is, de ő nem bújik el ehhez, mert csak úgy "megtörténik".

Kisebb testű kutyák gyakrabban pisilnek, de a négy séta elég kéne hogy legyen, pláne ilyen jó időbeosztásban. Lehet sokat iszik, lehet, hogy stresszel, lehet, hogy betegség áll a háttérben.

Kölyök kutyáknál hívják fel a figyelmet, hogy evés és nagy játék után jön a pisi - nálam érvényes mindkét kutyánál, pedig 2 és 3 évesek. :)

Mindenesetre egy állatorvos vizsgálja meg, nehogy valami komoly baj lappangjon.

Ha stresszre gyanakszol, akkor bár egy civil senki kókler vagyok, de írj privátban nyugodtan, hátha tudok tanácsot adni.


(egy rosszmúltú mentett keverék, és egy érzékeny lelkű mudi gazdája)

2019. máj. 17. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ha nálatok evés után jön a pisi, kaja után viszed őket sétálni? Úgy tudom kaja előtt kell őket kivinni.

Az állatorvos megnezte, nem talált problémát. Azt mondta a benti szagok miatt pisil be. Viszont már rojtosra takarítottuk a helyét.


Egyebkent pont tegnap kora esti séta után is bepisilt, pedig előtte volt kint is pisi.


Lassan a falra mászok.

2019. máj. 17. 09:45
 5/6 anonim ***** válasza:

#3 vagyok. Igazából én tudok "csalni", mert kertes házról van szó, neked pedig gondolom nincs kedved kaja előtt és után rohangálni az ebbel.


Mivel etetsz? Az enyémek pl. száraz táp (és konzerv mellett is) kb. háromszor annyit isznak, mint amikor főtt kaja volt a menü, de sajnos 50 kilónyi éhes szájra nehezen tudtuk kivitelezni kétnaponta a főzést az életvitelünkkel.

Egy legalább pár napos próbát talán megérhet, persze ha van rá időd.

2019. máj. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nálunk is van egy kis rész ahova ki tud menni, régebben ott lett rászoktatva a kinti pisire, kaikra. De most már annyira beépítettük a sétát a menetrendbe hogy már csak akkor hajlandó kitolni magából amit kell. Kivéve persze a benti baleseteket.


Javarészt száraztáppal etetjük, időnként kap néhány puhább kaját, mint banán, kígyóuborkát, stb.

Inni iszik rendesen.


Milyen próbára gondoltál pontosan?

2019. máj. 17. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!