Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálja ezt?

Miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés

Van egy törpe tacskóm, aki 2 éves lett áprilisban. Benti kutyaként nevelkedett végig.(16 évesen édesanyám kiment külföldre) 4 éve Egyedül élek aminek sok érzelmi negativitasa hatott rám. De hozzam került a tacskó és azóta sokmindent neki köszönhetek. Emiatt is a szobámban velem szokott aludni, erős érzelmi kötődés alakult ki köztünk ahogy eszrevettem.

Napközben nem vagyok sokat a szobában ő pedig általában jön utánam a lakásban mindenfele amerre én megyek, amíg meg nem unja és bemegy a szobamba az ágyra vagy játszani vagy aludni. Ez most sincs másképp de ami furcsa nekem az az hogy az utóbbi pár napban esténként lefekvéskor az agy alatt van és amikor ki szeretném szedni onnan, rám morog vagy ugat. Korábban akkor ment az ágy alá ha tudta hogy rosszat csinált de akkor is csak úgy ott volt, nem morgott nem ugatott... (bepiszkitott valahova a lakásba) de most semmi rosszat nem tett és komoly baja csak nincsen hiszen napközben eleven, eszik-iszik rendesen egyedül ezt az esti “elbújást” nem tudom hova tenni, és nem tudom hogy aggodnom kene vagy ez csak amolyan semmiség?


2019. máj. 9. 00:04
 1/7 A kérdező kommentje:
Általában 23-0-1 óráig szoktam nézni a tv-t aztán kikapcsolom hogy mostmár tényleg alvás van. Na akkor feljön hozzam aludni meg ilyenek....nem tudom ennek mennyi köze van ehez de mindenesetre azért leírtam
2019. máj. 9. 00:06
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szuka? Utalhat álvemhességre is.


Bár igazából rengeteg oka lehet, valószínűleg nem itt kapod meg a választ

2019. máj. 9. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kan...
2019. máj. 9. 00:09
 4/7 A kérdező kommentje:
Az is ezsembejutott hogy csak én reagalom túl és csak ott kényelmes neki... hűti magát vagy ilyesmi
2019. máj. 9. 00:10
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha agresszív feléd, az minden esetben azt jelenti, hogy a nevelése valahol nagyon elbukott!
2019. máj. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
74%
Dominál feletted. Kb 2-3 éves korukra "érnek be" a kutyák. Eddig még fiatal volt, most már felnőtt, kiforrott egyed. Nincsenek jól lefektetve az erőviszonyok. Ennyi. Ez csak egyre rosszabb lesz.
2019. máj. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem agresszív felémvagyis elég kis fokozaton (csúnyán megfogalmazva), csak ilyenkor, és azt sem sokáig csak kis időre


Ertem gondolom ez a “ki az alfa” felosztás felcserelodott, ez esetben úgy tudom elkell menni egy állat viselkedés problémákkal foglalkozó szakemberhez (nem tudom pontosan mi a neve) és az alapján kell lépéseket tenni.

Koszonom mindenkinek a választ :)

2019. máj. 9. 12:16

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!