Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 15 éves labrador keverék...

Egy 15 éves labrador keverék kutyust mennyire terheli meg a veszettség elleni oltás?

Figyelt kérdés
Két éve hirtelen kezdett el öregedni; egyre több alvás, s ma már szinte semmit sem hall, a séta is nehezére esik. Udvari kutyus, mindent megkap, (pl ízületeire BiogenicPet). Eddig mindig be volt oltva rendesen, de kérdés, hogy nem e okoz nagyobb kárt az oltás? Tudom, féreghajtó is jár vele.. Tanácstalan vagyok, mert ígyis átlag feletti kort élt meg, megharapni már biztosan nem fog senkit sem - eddig sem tette, nagyon barátságos volt egész életében és elvileg 2-3 évet is kitart az oltás, de itthon az egy év a szabvány.

2019. máj. 10. 23:19
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Semennyire.
2019. máj. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Miért terhelné meg ?? :D
2019. máj. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%
Nálunk egy 13,5 éves goldennél mondta az orvos, hogy most nem terhelné oltással is a szervezetét, de nálunk az is belejátszik, hogy ízületes, ezért sajnos néha (3-4 havonta) szteroid gyulladáscsökkentőt kap, ami nem tesz jót az immunrendszerének. Megbeszéltük, hogy tisztában vagyok ennek a jogi vonzatával, de azzal is, hogy a kutya így is védett marad veszettség ellen. Ő nem hivatalosan javasolt, én döntöttem. Kérdezz rá te is az orvosotoknál, hogy magánemberként mit javasolna!
2019. máj. 12. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tanácsot!


Az utolsó válasz egyértelműen mutatja, hogy egy tőmondatban nem lehet a kérdést elintézni.


Eszerint létezik olyan helyzet, amikor maga az állatorvos is óvatosságra inthet.


Egy hónappal ezelőtt találkoztam a "mi" állatorvosunkkal az állatgyógyszertárban és rákérdeztem, de igen diplomatikus választ adott, mely szerint; "A jogszabályok előírják az éves kötelező eboltást." Mivel nem nagyon ismerem, ennyiben ki is merült a párbeszéd.


Az én kutyám nem áll kezelés alatt, kizárólag az ízületére kap napi 2 tablettát. Még gondolkodom, van néhány napom.

2019. máj. 12. 18:54
 5/8 anonim ***** válasza:
78%

A lepontozott ;) 3-as vagyok. Hivatalosan, állatorvosként nem is mondhat ellent a jogszabálynak, ezért írtam, hogy magánemberként mi a véleménye. A mi orvosunk sem úgy mondta, hogy nem oltja be, mert ha ő ilyet mond, elővehetik. Ezért csak javasolt, azt is négyszemközt és úgy, hogy tisztáztuk, ismerem a törvényt. Sajnos az ízületei miatt a mi kutyánkat az elmúlt másfél évben többször is látta, tudja, hogy ezt leszámítva - korához mérten - egészséges, de könnyű kibillenteni az egyensúlyából. Az éves oltásba az augusztus vagy a december is beletartozik, mi abban maradtunk akkor, hogy ha fél év múlva (kora ősszel) jó bőrben lesz a kutyám, visszatérünk a kérdésre.

A többi oltásnál már nem köti meg a kezüket a szabályozás, ott hivatalosan is javasolhatják egyik-másik oltás későbbi beadását.

2019. máj. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kedves 3-as, én "felpontoztalak", mert szántál rám időt - amit most is megköszönök.


Természetesen, én is "nem hivatalosan" értettem a kérdést és ezt az állatorvos is értette, de nem tellett többre ennél a válasznál - feltételezhetően azért, mert nem nagyon ismerjük egymást.


Közben eszembejutott, hogy van egy Alfavetnél dolgozó területi értékesítő ismerősöm és őt is megkérdeztem; azt mondta, hogy mindenképpen megterheli az állatot az oltás, de a féreghajtó kellene neki. És az is felmerült, hogy ha most nem adatom be neki, akkor egy év múlva, amikor már még idősebb lesz, még nagyobb lesz a dilemma - így úgy döntöttem, hogy mivel most merült fel először ez a kérdés, most még megkapja és egy év múlva újragondolom. És a mostani oltásnál az állatorvosnak is nyomatékosabban utalok rá, hogy erről a kutyusról beszéltem a múltkor a gyógyszetárban, így majd jobban fog rá emlékezni, ha jövőre ismét rákérdezek.


Jobban utánanéztem a BiogenicPet-nek is, s az szerencsére nem tartalmaz hormont, így az nem befolyásolja.


Így most még megkapja az oltást és remélem, egy év múlva és még jónéhány évig fel fog merülni ez a "probléma".

2019. máj. 15. 00:03
 7/8 anonim ***** válasza:
Abban igazad van, hogy egy év múlva még nagyobb lesz a dilemma. Az környékünkön az egyik, a mienknél öregebb (14,5 éves) golden gazdája van most úgy, hogy a tavalyi kimaradt, most jó bőrben van a kutya, ideje lenne elvinni az állatorvoshoz. Ha beadatod, akkor most jó időben vagy, mert nincs olyan hideg vagy meleg, ami még pluszban megterhelné a kutya szervezetét. Jó egészséget a kutyusnak!
2019. máj. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönjük szépen, s viszont kívánok neked és a golden kutyusnak is jó egészséget!
2019. máj. 16. 00:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!