Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ennyi idő után elhozhatom az...

Ennyi idő után elhozhatom az állatmenhelyről a kuvaszt?

Figyelt kérdés
Mindig is szerettem volna egy kuvaszt, de sajnos eddig nem sikerült soha sem hozzájutni. Facen követem a helyi állatmenhely oldalát, ahová folyamatosan tesznek fel infókat az újonnan érkezett kutyusokról. Tegnap délután valaki a menhely előtt hagyott egy már felnőtt kb. 1-2 éves kuvasz lányt. A leírás alapján nincs benne chip, így valószínű oltva sem volt, és azt írják, hogy nem nagyon lehet még megközelíteni, mert annyira fél, hogy még morog. Szerintetek ha a napokban felkeresném őket, hogy szeretném örökbe fogadni a kuvaszt ideadnák ennyi idő után? Természetesen az oltások, az ivartalanítás és a chipelés költségeit is vállalnám.
2019. máj. 11. 14:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha még rehabilitálni kell, akkor nem biztos, hogy engedik, a legjobb, ha beszélsz velük.
2019. máj. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy elhozhatod. Általában van egy 2 hetes megfigyelési időszak a veszettség kizárására, majd oltásokat kap, ivartalanítják stb. Ettől függetlenül jelezheted, hogy szeretnéd örökbefogadni és látogathatod rendszeresen, így könnyebben összeszoktok majd, mire hazaviheted.
2019. máj. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Karantén idő is van + gazda is keresheti 14 napig (aztán hogy hogy igazolja chip meg oltási könyv nélkül, az egy másik kérdés... na meg fizetnie is kell a karanténozásért).

De még ezen felül is felelős hely biztos nem adja ki, úgy hogy ne győződött volna meg arról, hogy a kutyával minden rendebn (nem szívférges, ha igen, akkor kezelni kell + hogy nem félelmi agressziós-e).

Na meg jobb helyeken megkövetelik, hogy a leendő gazdi többször is meglátogassa a kiszemlet kutyit. Ivartalanítást is inkább hivatalból intézik, kivéve kölyök kutyák esetén mert túl sokan nem tartják be amit vállaltak.


Ettől függetlenül jelentkezhetsz már most, de minden bizonnyal várnod kell rá. Ráadásul jobb helyeken nem a bejelentkezés sorrendje számít, hanem a gazdával való kompatibilitás.)

2019. máj. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Privátban is írt már egy válaszoló, hogy keressem fel a menhelyet és beszéljem meg velük. Ezt is fogom tenni! Szerintetek ha nem adják rögtön örökbe, akkor arra lenne lehetőség, hogy a kutyus összes költségét én fizessem addig, amíg ott van? És, hogy külön állatorvos vizsgálja meg a kutyát? Van ugyanis egy állatorvos ismerősöm, és ha elhozom majd a kutyát ő hozzá fogom vinni mindig.
2019. máj. 11. 14:28
 5/10 A kérdező kommentje:
#3. A kutyus egy kötéllel volt odakötve a menhely kerítéséhez... Kétlem, hogy kötéllel a nyakában szökött el otthonról és kötözte magát oda a menhely kerítéséhez, ami egyébként a város határában van. 100%, hogy a gazdája unta meg otthon és hagyta ott.
2019. máj. 11. 14:31
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Miért kell litániákat írni ahhoz,hogy megments egy kutyát ? ?
2019. máj. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%
Nem biztos, hogy a gazdája volt. Sokféle kutyasors létezik. Lehet, hogy a szomszéd lopta el, mert nem volt neki szimpi és kötötte oda a menhely kapujához. De simán lehet, hogy ezer éve bóklászott valahol eltűnve és valaki megtalálta és odavitte és kikötötte. Ezek mind előfordultak már és olyan esetek amikor a gazi keresheti a kutyáját.
2019. máj. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Előttem már mindent leírtak ezzel kapcsolatban. Én arra térnék ki, hogy ha ennyire szeretnél kuvaszt, nem néztél még utána a fajtamentésnek? Nem tudom egyébként hogy az adott fajtának van-e, de mindenképp érdemes lenne böngészni kicsit.
2019. máj. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
76%

"Köszönöm a gyors válaszokat! Privátban is írt már egy válaszoló, hogy keressem fel a menhelyet és beszéljem meg velük. Ezt is fogom tenni! Szerintetek ha nem adják rögtön örökbe, akkor arra lenne lehetőség, hogy a kutyus összes költségét én fizessem addig, amíg ott van? És, hogy külön állatorvos vizsgálja meg a kutyát? Van ugyanis egy állatorvos ismerősöm, és ha elhozom majd a kutyát ő hozzá fogom vinni mindig."


Így igaz! Ha ennyire szeretnéd a kuvaszt, akkor mihamarabb foglald le, hogy te legyél az érdeklődők közül az első. A foglalás ugye még nem jelenti azt, hogy el is viszed (meggondolhatod magad), de ha te vagy az első, akkor veled fognak először egyeztetni az örökbefogadást illetően.


A költségeket pedig szerintem hülyeség lenne fizetned, mert lehet olyan betegsége van, ami miatt mégsem jó nektek és akkor feleslegesen kidobtad az ablakon a pénzt. Értem én, hogy a menhely sem dúsgazdag, de szerintem hagyd rájuk ezt, ha végül elhozod, akkor úgyis kérni fognak majd adományt.

2019. máj. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Esetleg ha az a kutya nem jön össze, itt vannak még:

[link]

2019. máj. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!