Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Műtenétek őt ezzel?

Műtenétek őt ezzel?

Figyelt kérdés

13 éves kistestű keverék ivartalan szuka kutyusról van szó. A cseresznyeszeme van, azaz a harmadik szemhéja előre van kissé esve, de állatorvos szerint nem vészes, fiatalként persze lehetne műteni, de az ő korában kockázatosabb, ha ennél jobban kijönne persze szóba kerülhet már a műtét. Azonban egyre több helyről megkapom a kérdéseket, hogy "Mi van a szemével?" "Miért nem csináltok vele valamit?" "Miért nem műtettetitek meg?". És persze, az ember el tudja mondani mindig hogy miért, de elgondolkoztam, hogy mivan, ha mégis meg lenne műtve.


A kérdésem az, hogy ti ilyen korban, ilyen körülmények között vállalnátok-e? Nem zavarja, és gyakorlatilag plasztikázva lenne csak vele.



2019. máj. 11. 19:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen korban a nütétenek /altatásnak már komoly kockázata van, ha nem zavarja, akkor semmi esetre se müttesd!
2019. máj. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szemkenőcsös kezelés nem jött szóba? 13 évesen én sem műttetnék már, de ha rosszabbodik, akkor valamit muszáj lesz csinálni vele. Ha mégis műtétben gondolkodtok, akkor erősen javaslom, hogy nézzetek vérképet előtte.
2019. máj. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

El kellene döntened, az orvosra hallgatsz, vagy a kíváncsiakra.

Megnyugtatásul max még egy orvos véleményét kikrheted.

2019. máj. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak azért ne műttesd meg, mert mások mit gondolnak róla. Ha az orvos szerint nem kell, és őt se zavarja, akkor minek? Az ő korában ez már veszélyes. Inkább szólják meg, és magyarázd el az okát, mintsem, hogy ne keljen fel többé...
2019. máj. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én is így vagyok vele, csak mindig a bűntudatot keltik bennem, úgy néznek rám elsőre, mintha én nem akarnám műttetni vagy nem foglalkoznék vele. De persze ez csak a tudatlanság miatt, nem tudják a részleteket csak mégis...
2019. máj. 11. 21:17
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van egy 13 éves kutyám, kétszer volt műtve egyszer az ivartalanítás, de akkor még fiatal volt. Meg 11évesen. Na akkor nagyon gondolkodtam rajta. A hátsó lábán az egyik körmével történt valami, de nem tudom mai napig hogy mi, a körme elferdült megvastagodott és furcsán nőtt. Állatorvosunkhoz jártunk mindig levágatni ezt az egy körmét mert ahogy rosszul nőtt nem is kopott rendesen. Sokszor kellett menni a vége fele lett is vele valami alapból érzékeny volt ez a lábujja/körme, de utána már fájt is neki. Ketté is nyilt elfertöződött neki, borzalmas volt. Egyre rosszabb volt sajnos. Beválaltam a műtétet és nagyon szépen megcsinálta a doki, a felső lábujját távolította el meg az egész köröt, de a talppárna megmaradt. Most hogy vissza nőtt a ször észre sem venni. Azóta nem is nő neki köröm azon a lábujján, minden rendben van vele, nem bántam meg azóta nincs fájdalma minden jó. De most hogy már 13éves csak akkor műteném ha az életét mentem meg vele, máskülönben nem.

A Te kutyusodnak nem fáj, semmiben nem korlátozza. Nem fiatal már, szerintem ne műtesd meg. Aki kérdezz válaszolj neki és ennyi.

Sok sok boldog éveket kívánok nektek együtt!

2019. máj. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos választ! A sors fintora, hogy hasonló köröm problémája az én kutyusomnak is van, de szerencsére nem ilyen durva, csak neki kör alakba nő a hátsó lábán szinte ugyanez a körme. Idő előtt maga alá kanyarodik és ha nincs levágva, a húsába nőne. Szerencsére neki vágással koordinálható, bár utálja mint a fene. :)
2019. máj. 14. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!