Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen nagyobb testű "őrző-véd...

Milyen nagyobb testű "őrző-védő" -szerű kutyafajta a legjobb, aki mellett a baba felnőhet?

Figyelt kérdés

Nem tipikus "családi" kutyát keresek, hanem egy olyan fajtát, aki vigyáz a gyerekre(jelképesen, nyilván nem hagyom a bolt előtt a kutyával a babakocsiban), védő ösztönei vannak, de mégis gyerekbarát.

Nekem elsőre a rottweiler ugrott be.


2019. máj. 12. 08:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
24%
Amikor nekem gyerekem született, én fát ültettem. Ma már kutyát vesznek....
2019. máj. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
Van valamilyen kutyás tapasztalatod? Szerintem egy átlag embernek bőven elég egy németjuhász. Nagyon okos, kezes, tanítható kutyák, és senki ha nem fordulna a gazdája ellen. A többi nagytestű kutyához már kell némi tapasztalat, főleg a dominánsabb fajtákhoz. A gyerekre te vigyázz, ne egy kutya! Te arra vigyázz, hogy olyan kutyát vigyél gyerek mellé, ami nem fogja szétmarcangolni, ha meghúzza a fülét.
2019. máj. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Azaz soha nem fordulna a gazdája ellen.
2019. máj. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Leonbergi, persze törzskönyvesen, kennelből, nem a jófogásos 80ezres, mert az jó eséllyel kaukázusi keverék ami meg csak tapasztalt kutyásnak való.
2019. máj. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
76%
Tapasztalattól függ! Egy agresszívnak vélt fajtát is be lehet tanítani ha van kellő türelem/tapasztalat. (lásd Hulk, az óriás pitbull története) Minden kutyának le van írva mennyire ajánlott a tapasztalat a neveléshez. Ha kezdő vagy és tanácstalan, ott van a kutyaiskola. Nálunk cane corso volt kisgyerek mellett a kertbe, nem bántotta őket mert alapjáraton barátságos kutya volt, csak az ugrálásról le kellett szoktatni, mert volt hogy felborította a gyereket. Ha jól nevelt a kutya mindegy a fajtája. De igazából szerintem jobban jársz egy szukával, kevésbé dominánsak mint a kanok. Főleg a rottweilernél vagy a cane corsonal. De mint mondtam, a nevelés a titka. Kis idő/energia befektetéssel nagyon sokmindenre megtaníthatod.
2019. máj. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Én kuvasz szukával nőttem fel, később keverékeink(im) voltak, de mindegyikkel elbírtam. Elsőre ilyen masszívabb testalkatú, de nem nagyon ugrálós, hiperaktív kutyára gondoltam(szerintem a németjuhász, főleg a maiak elég hiperaktívak). De utána néztem jobban és találtam egy olyat, hogy hovawart. Róla mik a vélemények? Azt olvastam, hogy családját és gyerekeket különösen szereti, védelmezi, bár ő is aktív, de mivel írták, hogy nagyon könnyen nevelhető, talán nem lenne gond.

Köszi az eddigi válaszokat amúgy!

2019. máj. 12. 11:41
 7/15 anonim ***** válasza:
60%

Hulk sose volt pitbull 😂😂😂 csak egy designer Bordeaux i dog keverék amivel keres egy vagyont a gazdája ennyi.

Ösztöngyenge beteg keverék. Arra jó hogy villogj vele az utcán oszt' kész.


Amihez nem értesz inkább ne szólj

2019. máj. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

És nem, nem minden nevelés kérdése.

A genetikát ne utasítsuk már el.

2019. máj. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Amit Hulkkal csinálnak azt állatkínzásnak hívják nem mellesleg
2019. máj. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
65%
Hovawart jó. :)
2019. máj. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!