Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit jelent, hogy "sokat...

Mit jelent, hogy "sokat foglalkozzunk" a kint tartott kutyával?

Figyelt kérdés
Szeretnénk majd kutyát, gyerekek mellé, akik sokat játszanak majd vele, nagyon szeretik a kutyákat, és nem nyúzzák őket. Viszont mindenhol azt olvasom, hogy ha elég sokat foglalkozunk vele, akkor jól viselkedik, nem rombolja a kertet, stb, napi több órát, aktívan. Na de nyilván mindenki dolgozik, tanul, nem ülünk otthon egész nap, előfordulhat, hogy este sem tudunk kimenni hozzá a kertbe. Akkor ne is tartsunk kutyát?? Majd csak ha nyugdíjasok leszünk??
2019. máj. 12. 16:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%

Nos, a kölyökkutya egyedül hagyva az udvaron bármennyi foglalkozás mellett is nagy valószínűséggel " rombolni" fog.

Ha el akarod kerülni a kölyökkori anomáliákat, válassz felnőtt kutyát pl fajtamentőktől.

2019. máj. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

A sok foglalkozás a fizikai ill. szellemi fárasztást, tanítást, játszást jelenti. Ha ez nincs, vagy csak minimálisan van meg, akkor kezdi el önmagát elfoglalni úgymond, ezért szétszedheti a kertet, meg mindent amit talál.

Ha ki van alakítva egy napi rutin, amiben van sétáltatás, játszás, tanítgatás azt be tudnátok tartani, úgy mint pl. a fogmosást. A fogmosást se hagyod ki, ugyanígy, ha nem is mindig ugyanaz az ember, de tudnátok foglalkozni a kutyával.

Viszont, ha ezt így nem tudjátok vállalni, nem kavasolt kutya.

2019. máj. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
60%

Ha nincs este vagy reggel 2-3 órátok akkor az a kutya csak egy kerti dísz lesz...

Ha ennyire nincs időtök ne tartsatok. Akinek van kutyája az időt is tud rá szakítani.

2019. máj. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Alapvetően annyi idő lenne, csak nyilván előfordulhat, hogy nincs rá idő mégsem egy nap. De hétvégén meg több is, amúgy is sokat vagyunk a kertben.
2019. máj. 12. 17:21
 5/15 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem ez nonszensz, hogy gyerekekre van idő, akkor kutyára ne lenne. Sokan túlgondolják és azt hiszik, hogy a fárasztás azt jelenti, hogy 2 órán keresztül maratont kell futni vele a kertben. De amin nemrég jót röhögtem, hogy egy másik kérdés alatt itt volt, aki olyat írt, hogy napi 6 óra foglalkozás alatt senki nem tartson kutyát. :D


De akkor egy konkrét példa: Border colliem van, ami híres arról, hogy sokat kell vele foglalkozni. Mindenkitől kaptam is az ívet, hogy nem fogok vele bírni, miért veszem meg. Na, ez a jóslat annyira "bejött", hogy napi kétszer 20-30 perces menetekben agyilag annyira ki tudom fárasztani, hogy utána már csak körülöttünk ücsörögni meg feküdni van kedve, játszani nem akar már, hacsak kifejezetten fel nem kérem rá. És nem, nem rombol semmit, ahogyan azt jól megjósolták nekem a kedves ismerősök.

Ha épp nem csinálok semmit, pl. unalmamban TV-t bámulok, akkor magamhoz hívom és adok neki valami kis feladatot (hozd ide a labdát, húzd ki a kötelet a lábam közül, stb.), ez nem több alkalmatlanként 3-5 percnél és máris agyilag fáradt valamennyit. Kb. mintha rászólnál a gyerekre, hogy keresse meg a hajszárítót és hozza oda neked, semmivel sem több fáradtság.


Különben sokan a fárasztást és a nevelést is összemossák, pedig nem ugyanaz a kettő. Ha rosszul neveled, akkor akármennyire lefáraszthatod, ugyanúgy rombolni fog. Fontos a fárasztás, de a nevelést nem fogja kiváltani, ha valaki ebben reménykedik.


Ha féltek tőle, hogy nem tudtok kellő figyelmet szentelni a kutyára, akkor válasszatok valamilyen nyugodtabb fajtát.

2019. máj. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
57%

1. Fajtamentők, bármilyen más mentők nem fofnak csak lertbe adni kutyát

2. Hanlennének olyan napok. Amikor a kutya gyáltalán nem is látna titeket, tehát egy huszonnégy óráig maga lenne, ugy, hogy nincs körülötte más élőlény, akkor ne tartsatok kutyát

3. A kutyával való foglalkozás nem azt jelenti, hogy kint vagy a kertben! A kutyával való foglalkozás az a: séta, játék, tanítás, szocializáció, bandázás más kutyákkal, kutyafuti, kutyasuli, túrák, kirándulás stb.


Felnőtt kutyának is kell napi min 1-2 óra foglalkozás. Ha ezt nem tudjátok neki megadni, akkor ne tartsatok!

2019. máj. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
63%

Azért abba gondolj már bele, hogy a nap 24 órájából csak 3 órát vagytok vele! És a többi 21-ben mit csináljon szerencsétlen? Nyilván szét unja magát. Ha meg még ennyi időt sem akartok rászánni, mit vártok tőle? Az a baj, hogy az embereknek kell a kutya, utána viszont már bajuk van azzal, ha munkát és időt kell a foglalkozásába fektetni.

Ellenben a lakásban tartott kutyával a figyelmeteken kívül is foglalkoztok.

2019. máj. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Hát akkor amíg nem nyerünk a lottón, és napi 8 órát kell dolgoznom, aztán házimunkát végeznem, addig nem veszünk kutyát. :P

Komolyan, utolsó hozzászóló, nem dolgozol, és anyukád elvégez mindent helyetted otthon? Úgy elhiszem, hogy órákat töltesz a kutyával.

2019. máj. 12. 21:56
 9/15 anonim ***** válasza:
41%

Ne munkakutyát vegyél és esetleg megfontolhatnád egy felnőtt kutya örökbefogadását.

Ott már lehet látni, hogy mennyire van meg benne a rombolási, ásási hajlam és milyen szintű fárasztást igényel naponta.

Egy menhelyen szoktam besegíteni és ott is van jópár, problémamentes kutya, akik már több, mint fél éve bent vannak. Nekik szerintem hatalmas pozitív változás lenne, ha családhoz kerülhetnének, ahol heti 5x foglalkoznak velük pár órát.

2019. máj. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem nyugodtan fogadjatok örökbe egy kutyát. Azt én is osztom, hogy ne kölyökkutyát, de van itt egy két hozzászóló, aki kissé túltolja. Semmi gond nem lesz abból, ha becsúszik egy-egy olyan nap, amikor nem tudtok vele érdemben foglalkozni. Nyilván akkor is találkoztok vele, megetetitek, egy kicsit megsimizitek.

Amikor viszont van idő, akkor intenzíven foglalkozzatok vele. De ne vizslát, német juhászt, beagle-t válasszatok pl, azoknak rettenet nagy a mozgás és mentális foglalkozás igényük. Mi, amikor elmentünk a menhelyre kutyát választani, elmondtuk a tartási körülményeket, azt is, hogy mit tudunk neki nyújtani, kaptunk egy tökéletes kutyát azokhoz a paraméterekhez. Segítenek, ne aggódj!

2019. máj. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!