Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámnak (labrador keverék)...

A kutyámnak (labrador keverék) nagyon hullik a szőre de nem a vedlés miatt . Egész évbenn csomokba hullik. (de nem kopaszodik) Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Bőrgombája nincs és egyébb élősködője.De lakásba van tartva és mostmár egyre zavaróbb hogy mindenhol ott a szőre..
2008. nov. 11. 19:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem keress fel egy állatorvost
2008. nov. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A lakás klímája miatt(főleg ha panel) előfordul hogy az állat egész évben vedlik. 2 dologgal előzheted meg: rendszeres kefélés(min. heti 1szer, persze előtte egy alapos kikefélés, amivel eltávolítod az elhalt szőrszálakat, ezt lehetőleg csináltasd kozmetikában!) és esetleg egy szőr-bőr táplálékkiegészítő, nekem spiccem van nálunk bejött a vtri-care vetricoat kapszula ill. a vitalcoat . Tényleg csak ajáánlani tudom, megállítja a szőrhullást!Emelett figyelj rá hogy kapjon a táplálékkal elég Omega zsírsavat, ammitől helyreáll a bőr-szőr ph egyensúlya,-)
2008. nov. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk a bűzmirigy volt a ludas. A mi kutyusunknak is csomókban hullott a szőre. (Ő is labrador keverék:) )Nem nyalogatja, vakargatja a végbelét? Állatorvos tud ebben segíteni, ki kell neki üríteni.

A másik, ami még eszembe jutott, az a mája, de az azért súlyosabb lenne. Akkor a nyálkahártyái sárgásak lennének( szem alatt, pofijánál).

Szerintem, ha nem volt mindig ilyen szőrhullása, mutasd meg dokinak, mert így tél elején ez nem igazán normális. Bár a benti kutyák azért kicsit vedlenek télen is (de nem csomókban)

2008. nov. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sajnos ez teljesen normális. A labinak sok szőre van, sok cserélődik, és igen, mindenütt ott lesz a lakásban - ez egyébként a legtöbb kutyára igaz.
2008. nov. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a rossz táplálás miatt!
2022. szept. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!