Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutya lábra támad?

Kiskutya lábra támad?

Figyelt kérdés
Nemrég, kb 1 hónapja kaptunk egy husky keverék kiskutyát. Gyönyörű, egészséges, jó az étvágya, hordjuk rendszeresen a kötelező oltásokra, de nagyon neveletlen. Arra már beneveltem, hogy ne jőjjön utánam, ahova nem szabad, az ugrálásról is kezd leszokni, de van egy nagyon bosszantó szokása, ami úgy két hete jött ki nála. Harapdálja a kezünket és ha sétálunk mellette mindig kapkod a lábunkra. Most már annyira elharapózott ez a szokás, hogy rendesen morogva “támad” rá. Ugyanígy jártam a pórázra szoktatásnál is, mikor megunta, hogy jőjjön utánam, ugatva, vicsorogva, morogva elkezdett a lábamra támadni. Volt már pár kutyánk, mindegyiket én tanítottam, foglalkoztam velük a legtöbbet és soha nem tapasztaltam ilyet. Legutóbbi kutyám egy berni pásztor volt, egy igazi angyal, még a kismacskákkal is együtt aludt, csak szegény 13 évesen végelgyengülésben eltávozott. Tudom, hogy ugyanezt a szintet nem várhatom el egy huskytól, mert jóval makacsabbak, meg mozgékonyabbak, de ezt a viselkedést sem tartom megengedhetőnek. Valaki járt már így? Tapasztalatok, tippek? Valaki tud megoldást a dologra? Próbáltam már leszidni, hirtelen magas hangot kiadni mikor odakap, megvárni míg lenyugszik, ha ezt csinálja, akkor magára hagyni, hogy érezze a támadás miatt elveszti a játszótársát, de nem igazán akar változtatni a dolgon, még inkább egyre rosszabb lesz a viselkedés, de verni meg nem akarom, annak nincs értelme. Válaszokat előre is köszönöm!
2019. máj. 14. 09:06
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Nevelőpálca.
2019. máj. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azt hogy érted? Csapjak rá valamivel, ha ezt csinálja?
2019. máj. 14. 09:19
 3/10 anonim ***** válasza:
96%
Kölyök még, és infantilis. :D Az anyakutyák(farkasok) ilyen esetbe a nyakánál fogva megfogja az elkanászodott kölykét, és földre nyomja, hogy tisztázza túllépte a játék határait. Ne hagyd rá tudasd vele, ha fájdalmat okoz azt kapja vissza, ellenkező esetben, később nagyobb probléma lesz. Adj neki egy pofont, üss a popójára, ne nagyot, csak akkora legyen, hogy érezze, ezt nem játékból kapta.
2019. máj. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Tele a net jótanácsokkal arra az esetre, ha HARAP A KÖLYÖKKUTYÁM.

Másik alternatíva egy kutyaóvoda. Remélhetőleg ott NEKED adnak megfelelő tanácsokat.

Az a gond, "próbáltál" mindenféle okosságokat. Egyféle képen reagálj, kitartóan.

2019. máj. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen, engem is ez aggaszt, hogy ez a hülye viselkedés rögzül benne, mert most egy 3 hónapos kutyával ez maximum zavaró vagy kellemetlen, de egy másfél éves, 40 kilós kutya már komoly gond, ha ezt csinálja. Azt már próbáltam, hogy adok neki egy kis taslit, vagy az orrára csapok, ha elkezdi csinálni, de nem nagyon hatotta meg, még inkább jobban bebúgott tőle. :/
2019. máj. 14. 09:34
 6/10 anonim ***** válasza:
95%
Mi kutyánk ugyan ezt csinálta. Ilyenkor mondam neki határozottan, hogy nem. Majd felborítottam és a földön tartottam amíg meg nem nyugodott. De ne úgy képzeld el, hogy izomból földhözvágtam és beletérdeltem a torkába. Csak határozottan, óvatosan az oldalára fektettem és nem engedtem, hogy felálljon. Nagyon hamar összerakta, hogy azért van mert rosszat csinál, aztán összekötötte a nem szóval és már arra is abbahagyta. Pár hét alatt teljesen leszokott róla.
2019. máj. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mennyi idős a kutya? Már felnőtt?
2019. máj. 14. 10:44
 8/10 anonim ***** válasza:
91%
Amikor "támad", nyakbőrnél megemelve, egy erős NEM szóval odébb teszed. A kutya kitartó. Így számíts rá, hogy újra próbálkozik.Idővel abbahagyja, plusz a NEM szó értelmét is kezdi megtanulni.
2019. máj. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
6os vagyok. 8 hetesen került hozzánk, pár hétre rá kezdte el.
2019. máj. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Megfogod a nyakánál, lerantod a földre és nem engeded el amíg abba nem hagyja a sírást. Ezt nem szabad hagyni, ez színtiszta agresszió a gazda felé.
2019. máj. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!