Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A beagle mindig szökős, és...

A beagle mindig szökős, és engedetlen?

Figyelt kérdés
2019. máj. 15. 07:49
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
Igen, a beagle egy nehéz természetû állat. Ezek is jellemzõek rá.
2019. máj. 15. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Andizsuzsi ***** válasza:

Nem.

A beagle kopó, a hajtáshoz megfelelő tulajdonságokra kitenyésztve. Értelmes, türelmes, de rendkívül konok és egyszerre egy feladatra koncentráló kutya. Viszonylag későn érő fajta. Mivel falkában vadásztatták és tartották, ezért szeparációs szorongásra fokozottan hajlamos.

Ha ezeket szem előtt tartva nem csak van, mert jól néz ki, hanem megfelelően nevelve is van, akkor sem szökős sem engedetlen nem lesz.

2019. máj. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Engem egyszer hazáig követett egy kóbor beagle. Láthatóan kirakott állat volt, ütésnyomok, szőrhiány itt-ott a bundáján, plusz elég sovány is volt. Hát hazavittem. Elvittem orvoshoz, feltápláltam, szeretgettem. Aztán egyik nap haza fele jövet egy sarokig elém jött és velem jött haza. Onnantól mindennap ezt csinálta. Ha boltba mentem póráz nélkül jött utánam, mint a kisliba. Sose tanítottam, egyszerűen hálás volt, kötődni kezdett hozzám.

Szóval nem, nem minden beagle alapból makacs.

2019. máj. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azt nem mondanám, hogy engedetlen, csak hogy írtó makacs.

Az én kutyám is jó neveltetést kapott, mégse csinál meg mindent amit kérek, csak akkor amikor neki kedve tartja, vagy épp olyan stílusban szólok neki. Dehát ez minden egyedre jellemző, szerintem.

2019. máj. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem csak, ha nem nevelik meg.
2019. jún. 12. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!