Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miértnem jön utánam rendesen,...

Miértnem jön utánam rendesen, "folyékonyan" a kutya sétáltatás során?

Figyelt kérdés

Sokszor megáll néhány helyen, szaglászik vagy csak néz ki a fejéből, a mellettünk elhaladó gyalogosok felé húz. Egyszóval nagyon darabosan sétál mellettem. Csak a póráz enyhe megrántására hajlandó elindulni, vagypedig megvárom míg befejezi és indulunk tovább. Van azonban hogy megy szépen, de ez ritkább.


Még kiskutyának számít, kis termetű.


2019. máj. 15. 10:56
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Mennyi idős?
2019. máj. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Felfedezi a világot.


A "lábhoz" parancs segíthet, de inkább csak akkor ha fontos hogy jöjjön (siettek, ugatós-kutyás kerítések mellett haladtok el)


Hagyd, hogy megismerje a világot :) Még kicsi, ezért roppant kíváncsi.

2019. máj. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nincs meg 1 éves.
2019. máj. 15. 11:23
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
Ilyen egy kolyokkutya. Legyel turelmes. 2 eves korara mar nem lesz ilyen .
2019. máj. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha te sétálsz, nézelődsz. A kutya a szagok világában él. Ő leginkább szagolgat séta közben.

Ha azt várod el tőle, hogy menjen folyamatosan veled, az nem SÉTA, csak gyaloglás.

2019. máj. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha sétálunk a kutyámmal, az az ő ideje, én csak kísérő vagyok. A rendhagyó vagy veszélyes helyzetektől eltekintve, azt csinálunk amit ő akar, arra megyünk amerre ő akar. Persze ha vége a sétának azt jelzem, ő megérti és automatikusan hazafelé veszi az irányt. A jelölgetés miatt amúgy is meg kell állni, de ha ilyet nem csinálna, akkor sem lenne másképp.

Szerintem ennek így kéne lennie mindenkinél.

2019. máj. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
90%
Felfedezi a környezetét. Szerintem nincs ezzel semmi baj. Ha megállás nélküli gyaloglásra kényszeríted, akkor az nem séta, hanem egy "feladat" ("haladj mellettem és ne törődj semmivel").
2019. máj. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!