Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan győzzem meg a szüleimet...

Hogyan győzzem meg a szüleimet, hogy lehessen kutyám?

Figyelt kérdés
6 éves voltam amikor meghelt az első kutyám aki egy tüneményes vizsla volt, és ennek már több éve, azóta vagyom egy aranyos kis beagle kölyökre.Anya azt mondja, hogy nem vagyok tisztában azzal, hogy a kiskutya nem marad örökre kiskutya, pedig én ezt nagyon jól tudom és ugyan úgy tudnám szeretni mint kölyökként,ha nem jobban.Apának mindig van valami kifogása (pl.: Hova tesszük tálen,ki fog rá vigyázni ha elmegyünk kirándulni,....) :( Meg azt is mondja, hogy neki azt mondták hogy udvar vagy kutya és apa az udvart szeretné, amúgy egy kb közepes méretű kertünk van.Szerintetek mivel győzzem meg őket?Kérlek írjatok minél hamarabb!

2019. máj. 15. 17:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

Van pénzed dokira?

Van pénzed kajára?

Összeszeded a szarát?

2019. máj. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%
Fogadd el és ne hisztizz mint egy 5 éves. Annyira szánalmas... Ha ezt nem tudod felfogni, hogyan tudnál te bármilyen állatért is felelősséget vállalni?
2019. máj. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%

Kérj először egy kisebb állatot (pl. aranyhörcsög), és gondoskodj róla hibátlanul legalább egy évig. Ezzel megmutathatod a szüleidnek, hogy képes vagy felelősséget vállalni egy állatért.


Nem tartozik szorosan a tárgyhoz, de a beagle-t nem javaslom, nagyon makacs, alig nevelhető, a felnőttek többsége sem bír vele. Akkor inkább legyen még egy vizslátok, de őt viszont rengeteget kell futtatni, agyilag fárasztani.

2019. máj. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%

“Hova tesszük tálen,”

Kitűnő kérdés. A beagle rövid szőrű, télen nem szabad őt kint tartani. Na ezzel meg is bukott a terved. Ha a szülők nem engedik be a házba, akkor a beagle kizárt, és nem csak a hideg miatt: ha azt kiteszitek a kertbe, mint egy növényt, te suliban, szülők dolgozni... egy hétig sem maradna nálatok, megszökne azonnal unalmában.

2019. máj. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
66%
Én is szeretnék kutyust, de anyamnál lakok :((, így alkalmazkodnom kell. Aztán, az eremnek 2 oldala van. Nem csak ölelős, cuki tortenet, hanem pénz! És idő, felelosség, kotottség.
2019. máj. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%
Attól függetlenül, hogy kertben tartanád (hogy az miért kizárt, leírták előttem), igénye van a sétára, mozgásra. Vinnéd naponta többször sétálni 14-16 éven keresztül? Minden egyes nap? Akár -10 fok, akár +35 fok van? Szednéd utána a kertben a kutyagumit? Ha ezekre kivétel nélkül igen a válasz, akkor talán rá tudod beszélni a szüleidet, de magánvéleményem, hogy egy-két hónap után a szüleidre maradna a dolog. Tudják ők, hogy miért ellenzik ezt az egészet.
2019. máj. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
21%

Én az "udvar vagy kutya" részt nem értem. Mégis hol lehetne kutyát megfelelően tartani, ha nem az udvaron? Lakásban, vagy mi? Vagy valami baja lesz az udvarnak a kutyától? Vagy a kutyának az udvartól?

Még ha veteményes kert lenne, de mi a baj az udvarral?

2019. máj. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%

"6 éves voltam amikor ... és ennek már több éve"

Tehát most hány éves vagy? Tíz?

2019. máj. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
78%

“Vagy valami baja lesz az udvarnak a kutyától?”

Lesz bizony, ha az adott kutyával keveset foglalkoznak, nem viszik rendszeresen sétálni. Először is telerakja ürülékkel, másodszor unalmában feltalálja magát, és ásni kezd, meg összerág mindent. Ebből a hozzáállásból látszik, mennyit óhajtanak a szülők foglalkozni a kérdező által áhított háziállattal: semennyit.

2019. máj. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
87%
Ha ennyire nem akarják, akkor nem.
2019. máj. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!