Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyök kuty első éjszakák?

Kölyök kuty első éjszakák?

Figyelt kérdés
Hétvégén fog érkezni hozzánk egy kölyök kutya, és az amint várható az első pár éjszaka valszeg sírni fog. Mi úgy gondoltuk, hogy egy boxban fog aludni a lakásban ( amugy majd kerti kutya lesz, kiszoktatjuk). Ha elkezd sírni myílván fel fogunk rá ébredni, de ilyenkor mit csináljunk? Hagyjuk kicsit sírni és utána menjünk oda hozzá/vigyük ki pisilni, vagy egyáltalán ne is foglalkozzunk vele?

2019. máj. 15. 19:38
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
Ha bezárjátok egy boxba, akkor biztosan. Az első napon haverkodjatok vele, szoktassátok az új helyhez, figyeljétek, hogy ne tegyen kárt magában az udvaron meg ilyesmi. Tanítani, feladatot adni neki egyelőre még nem kell, először legyen megalapozva a gazda-kutya kapcsolat. Ha kifáradt, akkor majd éjjelre keres majd magának helyet vagy ha nem, akkor terítsétek le neki a rongyát (általában rongyot szoktak adni, ami tartalmazza az alom illatát, de más is jó lehet), ahol tud aludni.
2019. máj. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az enyém aludt mint a bunda, kinti kutya lett belőle de eleinte bent aludt (a másik szintén kinti kutyával id össze kellett szokniuk). Néha ránéztünk (külön helység) illetve ha hallotuk a hangját felkapcsoltuk a lámpát neki hogy tudja nincs egyedül de amúgy nem volt problémás.

Az előző helyéről hoz rongyot hogy érezze az alom szagát és fáraszd le, lakjon jól. Szerintem a nem gond ha boxba alszik. Ha sír kelj fel hozzá és jelezd hogy nincs egyedül de nem kell babusgatni, akár a szobátok közelébe is lehet és hallja hogy ott vagytok éjjel is.

2019. máj. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
44%

Én csináltam egy kis kennelt az ágyam mellé és ott aludt. Olyan 2-3 óránként felkelt, mocorgott de miután megsimogattam visszaaludt. Ez kb 2 nap volt, utána egyre többet aludt egyhuzamban. Bár az enyém sose sírt. Meg nem is fél semmitől még a szilveszteri tüzijátékot is átaludta 2 hónaposan.

A szüleimnél kinti kutya van, ő a kezdetektől kinnt aludt, sokat sírt. Volt, hogy hajnali 5-6 körül mentem ki hozzá mert az ablakom alatt sírt éppen. Akkor bevittem a garázsba és visszamentem aludni. Ott már megnyugodott.

2019. máj. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
26%
A kinti kutya azért sír, mert be akar menni. Ha estére beengedik a kutyát, akkor nem szabadna sírnia, hacsak nem a box miatt, mert az egy zárt hely, ami miatt csapdának is érezheti. Ezért mondtam, hogy friss kutyát nem szabad boxba zárni, mert szélsőséges esetben akár nyomot is hagyhat rajta a rossz élmény.
2019. máj. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Amíg hűvösek voltak az éjszakák bent aludt. Eleinte kiköltöztem hozzá a nappaliba, hogy ne legyen egyedül. Ha felébredt, kivittem pisilni. Ez éjszakánként 2-3 alkalom volt. Az első napokban rátettem a kezem, ha kicsit nyöszörgött. Ettől mindig megnyugodott. Nem sírt egyáltalán. Amikor jó idő lett, annyira szeretett kint lenni, hogy nem volt gond a kiszoktatás. Az ajtó mellett van a háza, belát, ha akar.

Mi minden nap beengedjük estére, csak akkor megy ki, ha már lefekvéshez készülődünk.

Mivel most lesz elválasztva az anyjától, szerintem teljesen ne hagyd magára, amíg meg nem szokja a helyét.

2019. máj. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Öhm. Az #1 és a #4 válaszomban ugyanazt írtam, mégis az egyik 60%, a másik 0%-on áll. WTF?
2019. máj. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk a nappaliban van a kutya helye, a háló tiltott zóna neki.

Az első kb egy hétben mi is kint aludtunk a kanapén, ő az ágyában lámpa fénye mellett.

Nem sírt egyatalan, néha mocorgott, ha kikelt, kivittuk pisilni, aztán alvás tovább.

Pár nap múlva sötétben aludtunk kint vele, aztán úgy 7-10 nap után mi vissza mentünk a hálóba, ajtó nyitva volt, jött, ha felébredt. Pisi, alvás tovább. Ilyenkor bejott a hálóba, mi meg hagytuk.

Mióta éjjel nem kel fel, ő a nappaliban alszik végig.

2019. máj. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!