Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát már kölyökkorában is...

Kutyát már kölyökkorában is normálisan bal oldalt kell tudni sétáltatni?

Figyelt kérdés
2019. máj. 15. 20:25
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Igen, és elég hamar meg is tanulja. Nem ritka, hogy akár már négy hónaposan is értse a "lábhoz igazodj" parancsot.
2019. máj. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%

A sétáltatási szokásokat, hogy pl. ne húzzon vagy melyik oldalon menjen, stb., már kölyökkorban jó megtanítani.

A baloldalas dolognak viszont nincs jelentősége. Ezt annak idején még a fegyveres testületek vezették be, hogy a jobb kezük szabadon maradjon a fegyverhasználatra. Nyugodtan vezetheted bármelyik oldaladon.

2019. máj. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Értem,tehát az nem jó ha előttem megy és feszül a póráz,de szólok neki többször meg kicsit meghúzom,de utána folytatja mert örül a sétának gondolom azért.
2019. máj. 15. 21:37
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
Miért kéne baloldalon sétáltatni? Úgy értem, ha bal kezes vagy, akkor nyilván úgy esik neked kézre, de egyébként teljesen mindegy. Sokkal fontosabb azt megtanítani, hogy ne húzza a pórázt.
2019. máj. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
Ha úgy szoktatod, akkor nem zavarodik össze. Úgy sétáltasd, ahogy kényelmes, de a kiképzők a bal oldalt preferálnják, nem tudom, hogy miért. Nekem 2 kutyám van, nagyon jó, hogy más kicsi koruk óta láb mellett sétálnak, sokkal kényelmesebb, és szebb is
2019. máj. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%
Kölyök sokkal könnyebben tanulja meg, mint mondjuk egy mentett felnőtt, akit nem neveltek soha.
2019. máj. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A bal oldal csak akkor lényeges, ha dolgozni, netán versenyezni akarsz a kutyáddal. Ott ugyanis a vadászattól kezdve az engedelmes munkán át a mentőkutyázásig mindenhol a bal oldal az elfogadott.

De a szimpla sétának semmi köze a szabályos lábnál követéshez, ott mindegy, hogy hol van a kutya. Nyilván ne húzzon, ez alap nevelés.

2019. máj. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
És azt legkönnyebben hogy lehet elérni,többször rászólni meg kicsit rántani rajta ha húzna?
2019. máj. 16. 17:40
 9/9 anonim ***** válasza:
56%
Elindult, amint elkezd húzni rögtön fordulsz és indulsz a másik irányba. Ha megint elkezd húzni megint fordulsz. Előbb utóbb leesik neki H mit vársz el. Csak be add fel. Lehet H pár napig nem juttok semerre sem, csak forgolódtok, de menni fog.
2019. máj. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!