Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kezdenétek egy neveletlen...

Hogy kezdenétek egy neveletlen kutya nevelését, ha a család nem tart be semmit?

Figyelt kérdés

Anyósomékhoz költöztünk amíg felújítunk, van egy 5 év körüli yorkijuk.

Soha nem volt nevelve, a nap nagy részében egyedül volt, nem sétáltatják csak az udvarra engedik ki néha, kutyakaját se kap, azt eszi amit ők. Sütit, csokit, hiába mondtam, hogy ezekkel kinyírják a kutyát. A korábbiak is elhízás miatt idő előtt haltak meg.

Mivel itthonról dolgozom itt vagyok vele, de azt hiszem hiába kezdenék el következetesen valamit, ha a család többi tagja folytatja az eddigieket.

Épp most kakált rá az ágyra, apósom gyakorlatilag dicsérő hanggal szokta jutalmazni, hogy jaj kiskutya, hát rákakiltál az ágyra, akkor most kiengedlek kicsit az udvarra.


Egyrészt egy eredetileg is idegbeteg, túltenyésztett kutya lehet, anyósom mesélte, hogy amikor elhozták a többi kutya szépen feküdt az anyja mellett, ő meg ugrált, ugatott, bebújt a kabátja alá, harapdálta. És neki ő kellett.

Dominanciaproblémák is vannak, az egész ház az övé, ágyon alszik - még az én párnámat is kinézte magának, betúrja magát a vetett ágyba - az asztalra is felugrál a széken át, anyós a saját tányérjából eteti. Ha nem adok neki a kajámból megharapja a lábam, a gyereket is megharapta.

Az idegen kutyákat támadja (múltkor egy akitát is!), bármilyen zajra idegbeteg ugatásba kezd.

Első körben mondjuk sétálni vinném, más kutyákkal ismerkedni, az összevissza mindennel etetésről leszoktatás se ártana - csak ezt 2 napig tartotta anyósom, azóta újra "azt a csokit a kutyának vettük" van. Szóval anyósék nem nevelhetőek, de legalább ne lenne ilyen agresszív és ne tojna oda mindenhová.



2019. máj. 16. 08:27
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
56%
Ahogy az előttem szólók is írták, ezt nem fogod tudni megváltoztatni, el kell viseljétek. Viszont annyit megtehetsz, hogy foglalkozol a kutyával, amikor csak időd engedi. Séta, játék, tanulás. Sétánál vigyázz, mert nem szocializált a kutya, tehát semmiképp ne engedd el a pórázról, és figyelj más kutyákra. De séta közben sokat tanulhat tőled, és az anyósék akkor nincsenek ott, szóval kiélheted magad. :)
2019. máj. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem az én dolgom meg ha elmegyünk akkor utána folytatják amit eddig, de azért sajnálom is a kutyát.

Nem igazán akartam más dolgok miatt sem idejönni, de kb. albérletbe tudtunk volna addig menni. Legalább már a macskát kizárták, eddig az is mindenhová befeküdt a madárevés után, a kutya legalább ilyet nem csinál.

Azért azt csak nem szeretik anyósék se, hogy a kutya összevissza tojik mindenhová.

Az éjjel kizárással az a baj, hogy akkor kaparja az ajtót és ugat, akkor is ha anyóséknál mehetne az ágyba.

A férjem meg folyton beengedi azonnal, neki nincs baja a kutyával alvással. Azzal nekem se lenne ha nyugton maradna a lábamnál, de nem, a fejünkre fekszik, sétálgat, nyalogatja magát, az éjszaka közepén nekiáll ugatni (na ezt nem láttam előre).


Nagyon szeret sétálni, mondjuk ez most abból áll, hogy a csillogós flexi pórázán rohan le az úttestre is, ha jön egy kutya akkor meg fel kell venni. Legalább a nevére kezd hallgatni, anyós behívni se tudja, rohan a kutya után, hogy felvegye.


Egyébként a csokikával tömés megy az unokáknál is, a gyerekemet 3 hónaposan csokis tejjel akarta itatni, most is folyton veszi neki, pedig nem is szereti a csokit. De azt mondja, hogy a csoki fontos tápanyag. Az. Még az aranyhalaknak is lehet adott, azért haltak meg pár hónap után.

2019. máj. 16. 11:57
 13/14 anonim ***** válasza:
83%
Mondom, foglalkozz vele, tanítsd! Simán megtaníthatod neki, hogy az ágyatokra ne menjen. Attól még anyósodékéra felmegy, de ez már nem a te problémád. Amíg ott vagytok, próbáld meg elfogadhatóvá tenni az együttélést. A kutya meg fogja érezni, ha idegesít téged, és csak rosszabb lesz a helyzet.
2019. máj. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Hiába próbálnád átnevelni, amint elmentek onnan, az egész folytatódna elölről. Itt elsődlegesen a gazdát kellene "átnevelni", nem a kutyát. Ha ezt nem tudod elérni, akkor két megoldás van: Elfogadod, hogy ők így tartják. Szomorú dolog, de nem mindenkin lehet segíteni... A másik megoldás, hogy segítséget kérsz állatmentőktől, akik jogilag tudnak intézni valamit, hogy elvegyék tőle a kutyát és eltiltsák az állatok tartásától egy jó időre. Szerintem ebben az esetben ez utóbbi lenne a célravezető.
2019. máj. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!