Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyha a hazaérésemkor felugrá...

Hogyha a hazaérésemkor felugrál rám a kutyám, akkor leszídjam, vagy csak ne vegyem figyelembe?

Figyelt kérdés
Hogyha felugrik rám, akkor csak kicsit lökjem el magamtól, és csörtessek be a házba, vagy szóljak rá, hogy nem szabad?
2019. máj. 16. 23:07
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Már az ugráskor tartsd előre a kezedet és mondd neki, hogy NEM !
2019. máj. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
A felugrálás azért van, mert meg akar nyalni. A kutyák és a farkasok ezzel erősítik meg a falkavezér szerepét. Ha téged zavar, akkor vagy tiltsd le róla vagy hajolj le hozzá, igazából teljesen mindegy, mert ez egy "haszontalan" ösztön, aminek nincs jelentősége.
2019. máj. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
24%
A régi trükk az, hogy a hátsó lábára kell lépni, de ezt nem tudom, melyik hülye találta ki, mert gyakorlatilag lehetetlen, úgy pattog összevissza. Én a nyakát szoktam elkapni, és földre nyomom. Abból rögtön érti, hogy a falkavezér qva dühös, ha ugrálnak rá. Aztán ültesd le, és dicsérd meg. Ebből hamar megtanulja, hogy te azt szereted, ha leül, és megvárja, míg megtutujgatják.
2019. máj. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%

Előzd meg az ugrálást azzal, hogy lehajolsz hozzá, és megsimogatod. Tanítsd meg neki az "ülj" parancsot, és mielőtt ugrana, ültesd le, és dicsérd meg.

Módszer még, ha ugrik, rántsd fel magad elé a térdedet.

vagy fordíts neki hátat, és közben határozottan szólj rá. Ha abbahagyta az ugrálást, azonnal dicsérd.

2019. máj. 16. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%
Az etetésnél tanítottam meg a kutyusunkat arra,hogy (ül),ha hazaérek ezt a szót és a (vár)szót mondom neki. Olyan mintha tudná,ha utcai ruhában vagyok csak sündörög,de ha munkásruha akkor játszunk.
2019. máj. 17. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
38%
Én úgy tudom szeparárciós szorongása lehet, ha hazaérsz és rögtön ő van a központban, simogatod, beszélsz hozzá. Az én kutyám is rögtön ugrál, pörög, totál be van pörögve. Mióta tudja az ül parancsot, rászólok, hogy üljön le, addig gyors lerúgom a cipőm, ledobom a kabátom és utána kezdek el vele foglalkozni, akkor lehajolok hozzá, simogatom, beszélek hozzá.
2019. máj. 17. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Először érd el, hogy ne ugorjon, majd ha ez megvan, akkor ne végy róla tudomást, pakolj le, csinálj bármit 10-15 percig, és amikor megnyugodott, nem akarja elérni, hogy vele foglalkozz, akkor hívd magadhoz és jöhet az üdvözlés, dögönyözés. Ebből tudni fogja, hogy a te ritmusod élvez prioritást, ő csak utánad következik.
2019. máj. 17. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
57%

Én ha hazaérek akkor figyelmen kívül hagyom a kutyákat. Tehát mintha meg sem látnám őket. Kb addig amíg leveszem a cipőm, kabátom, lepakolok és kezetmosok. Utána jön a simi. Muszáj mert az egyik kutyánk kicsit ideggyenge:D. Ő még így is jön utánam ilyenkor de a másik már megtanulta, hogy feleslegesen parádézik, inkább nyugton marad.

Anyukám viszont úgy jön haza, hogy ajtónyitás után egyből örömködik a kutyáknak. Ha a kapunál van, már akkor elkezdenek nyüszögni, ugrálni, ugatni. Néha elszabadul a pokol:D

2019. máj. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ne vedd figyelembe,(nem kell ellökni, menj amerre alapból mennél, csak arra figyelj, hogy ne lépj rá. Ha felé lépsz kénytelen lesz leugrani a lábadról) csak akkor jár a simogatás és dícséret ha már megnyugodott/leült.

Mi kiskorától kezdve így viselkedünk, nem is ugrált sokáig

2019. máj. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!