Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szállítható kutya a vonaton?

Hogy szállítható kutya a vonaton?

Figyelt kérdés
Gyors és személy vonatokra gondolok. Elég a szájkosár, vagy kell szállító doboz is? Kb mennyibe kerül egy kutya jegy? Akkor is kell jegy ha táskában/box ban van?
2019. máj. 17. 06:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A jegy ára fent van a Máv oldalán.

Nem kötelező a doboz, ha van póráz és szájkosár a kutyán. Jegyet mindig kell venni, dobozban lévő állatra is.

2019. máj. 17. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én a teljes ár kb negyedét szoktam fizetni kutyusnak. Meg tudod venni előre is, nyilván az árát is látod.

Kistestű kutyát dobozban kell és szájkosárral, nagytestű lehet szájkosár+pórázban. Hogy milyen idióta találta ki, hogy a dobozon belül kelljen még szájkosár azt nem tudom, de eddig egy kalauz se büntetett meg a hiánya miatt

2019. máj. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy póráz+szájkosár VAGY box. Jegyet minden esetben kell venni.
2019. máj. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
54%

ma 07:48

Szállítóban NEM kell szájkosár !

2019. máj. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az kimaradt, hogy az oltási könyve is legyen nálad és persze időben kapjon meg minden oltást
2019. máj. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Előttem már nagyjából leírták a lényeget: box vagy szájkosár+póráz, boxban is kell jegy (élőállat viteldíj). Az oltási könyvet is magadnál kell hordanod (csak akkor kérik, ha nagyon kötekedős a kaller vagy ha a kutya/gazdája nem tud viselkedni és okot keresnek, hogy leszállíthassák), illetve 20 kg feletti kutya hivatalosan csak a peronon utazhatna. Utóbbi a kalauzok szerint sem jó megoldás (útban van a kutya), ráadásul az új vonatokon nehezebben is értelmezhető. Nekem még sohasem szóltak, ha nem ott utaztunk (egyes kocsitípusoknál vannak nagyon jó kis helyek, ha nagy kutyával utazol ;)). Fülkébe elvileg csak akkor viheted be, ha a többi utastárs beleegyezett. Utazás előtt nézd meg, hogy nem pót- és helyjegyköteles-e a vonat (pl. IC), mert azokon általános szabály szerint nem lehet kutyát szállítani, de azt hiszem, hogy most már vannak ez alól kivételek.
2019. máj. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!