Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mopsz etetése, szerintetek is...

Mopsz etetése, szerintetek is egy idióta?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm, aki kutyakonzervet ad a mopsz kutyájànak kenyérrel keverve és felönti vízzel, arra hivatkozva, hogy a kutya amúgy nem iszik vizet, ezért teszi bele. A kutya kb 5 éves. Egy konzerv 3-4 napig elég azt mondja. Szerintetek is egy barom az ilyen?

2019. máj. 17. 08:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%
Igen. És persze, hogy nem iszik mert a konzerv 70-80%-a víz.
2019. máj. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Tevenyereggyarto ***** válasza:
76%
Ööö ... mi az ,hogy amúgy nem iszik vizet ? Az én kutyáim (közepes/nagy testű keverék és egy kisebb keverék pincsi) egy külön tálba kapnak friss vizet s naponta újra kell tölteni a tálat mert meg is isszák (főleg ha meleg van akkor napi 2x). S napokig egy konzerven él ? A kutya emlős, tehát melegvérű (állandó az anyagcseréje környezet hőmérsékletétől függetlenül), vagyis naponta legalább egyszer jól kellene lakjon friss étellel ahoz ,hogy egészséges tudjon maradni. Persze, hogy nem iszik ha nincs hogyan szomjasan meg kinek van jó étvágya ?
2019. máj. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%
Mekkora az a konzerv? Vannak azok a 800 grammos konzervek. Az 20 kilónyi kutyának elég egy napra. Szerintem semmi baj sincs vele. A mopsz ha rossz körüények között lenne, nem élne 5 évig. Egyébként gyakori, hogy nem tud inni a mopsz, mert fuldoklik..
2019. máj. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
A legolcsóbb 1240 grammos. Mindenből a legolcsóbbat veszik, holott nem csórók. A macskának is kutyakonzervet adnak, mert szerintük a macska konzerv drága, nem éri meg nekik árban. Ja és persze kint tartják a kutyát.
2019. máj. 17. 09:15
 5/14 anonim válasza:
17%

Az a legjobb a kutyának, ha kint tartják.

Tévhit a szobakutya, öleb megnevezések után azt hinni, hogy jó az állatnak a lakás.

Természetesen gondoskodni kell a kertben megfelelő búvohelyről, de ha valaki kint tartja nincs vele semmi gáz, sőt.

Az olcsó étrend sem biztos, hogy rossz, az a kérdés hol vásárolja.

Vannak olyan élelmiszer láncok, ahol az olcsó saját márkás kutyakonzervek sokkal jobb minőségűek mint az itthon gyártott nevesebb gyártók, drága konzervjei.

Az sem utolsó szempont, hogy a kutya egyáltalán megeszi-e.

Egy ismerősöm kutyája például csak azt az olcsó konzervet eszi amit fent leírtam, az olasz, drága, több húst tartalmazó kaját meg otthagyja.

Az ismerősöm szárazeledellel keveri a konzervet, így lesz megfelelő a kutyája széklete.

2019. máj. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

Legjobb, ha nyersen eteted a kutyát. Aki régebben is tartott kutyát, az tudja, hogy nem az etetés öli meg a kutyát. Aki moslékkal etet, annak is él átlagnkort a kutyája. Ha piacra dobott kajával eteti, akkor tökéletesen fog élni a kutya. A prémium tápoknak az ár/érték aránya erősen az ár felé húz. Mondjuk egy 0-20 as skálán a kutya kajája/élethosszt így lehet ábrázolni


Kizárólag csontot eszik a kutya 5/20

Moslékot eszik a kutya 7/20

Maradékot eszik a kutya 15/20

Egedélyezett táp 18/20

Prémium táp 19/20

2019. máj. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nekem csak macskáim vannak és csak az olcsó alutasakos kaját eszi meg. Vettem egy picivel jobb minőségut, ezt az Animonda Carny cuccot, annyira erős illata van, hogy nem kell neki. Fura
2019. máj. 17. 10:37
 8/14 anonim ***** válasza:

A konzerv 80%-ban víz, rengeteg cukrot, színezéket és ízfokozót tartalmaz! A legpocsékabb etetés így! A kenyér csak szénhidrát forrás, amit a kutya nem tud megfelelően emészteni! Gyakorlatilag elhízott, hiánytáplált lesz így szerencsétlen állat!


A kint tartás pedig egy mopsz esetében állatkínzásnak minősül! Ezeket a kutyákat bentre tenyésztették! Az ilyen felfogású ember ostoba, felelőtlen, alkalmatlan barom!

2019. máj. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

Konzerv és konzerv között is van különbség, mert van az olcsó, aszpikkal telerakott vacak, meg van a minőségi, magas hústartalmú konzerv. Ha csak konzervet kap a kutya, attól még nincs baja, persze a minőség az nem volna mindegy.

Mennyiségre egy mopsz méretű kutyának napi 400-500g konzerv elegendő, szóval az 1240g-os konzerv tényleg elég 3 napra.

Az, hogy nem iszik, már lehet gond. Nekem egy 6 kilós kutyám van, simán megiszik egy teljes tál vizet naponta, melegben még többet. Én általában száraz táppal etetem, de heti kétszer kap konzervet (normális minőséget), azt jobban is szereti.

Az olcsó "teszkógazdaságos" konzervet, amiből 150 forint egy 400g-os, azt nem szabad megvenni, de ami 800 ft-ba kerül, az sem feltétlen annyival jobb. Én olyan 300-500 forint közti árút szoktam venni.

2019. máj. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A kutyának, macskának húsra lenne szüksége.Nem ilyen 4%hústartalmú konzervre.A szárazanyagtartalom ami 20% egy konzervben 4%-a hús!Ki lehet számolni,egy 1240g-os konzervben mennyi hús van.

Macska ha nem jut taurinhoz, szíve, szeme lesz beteg.

De nem lesznek hosszú életűek az állataik, és boldogok sem.Az állatoknak a leglényegesebb élvezeti forrásuk az evés.Változatosan, finom ételekkel kell őket TÁPLÁLNI,nem etetni.

Aki ezt nem tudja, vagy sajnálja rá a nyomorult pénzét, az minek tart kutyát?

A sok gabonától a kutya beteg lesz,ráadásul baromira utálhatja már a vizes kenyeret szar konzervvel dúsítva.

Megérdemelné az ilyen hogy neki kellene ezen élni.

Igen, idióta, de még annál is rosszabb.

Milyen ismerősöd?Nem tudnál rá hatni?Vagy vinni neki néha jobb kaját?

Én is több szomszéd macskát, kutyát etetek, mert azt látom, nem adnak nekik rendesen.Macskák jönnek, velük nincs gond, de a kutyáknak trükkösen kell enni adnom.Megkérdeztem, ha van ételmaradékom, átvihetném néha a kutyának?Persze, mondták.Így ételmaradékot csinálok, főtt hús, sült hús, keverem jobb konzervvel, bele kis szárazkaja,és átviszem odaadom.Vagy főzök neki sok hússal valamit.Azt hiszik, ételmaradék.Másképp megsértődnének, hogy minek etetem én az ők kutyáját, így nincs vita, a kutya is eszik.

2019. máj. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!