Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudtátok hogy valójában...

Tudtátok hogy valójában elaltatták azt a kutyust, aki 4 évvel ezelött megharapott egy kisfiút de a macska elzavarta? SZerintetek ez helyes dolog volt? Nem az a szerencsétlen állat tehetett róla.

Figyelt kérdés

ez a videó: https://www.youtube.com/watch?v=C-Opm9b2WDk


Azért nem olyan súlyos harapás ez, hogy megöljék a kutyát érte....


én eddig azt hittem hogy a kutyát nem altatták el, rákerestem a cicára, mertt érdekelt mi van vele és találtam egy cikket ahol leírták tisztán és érthetően, hogy a saját GAZDÁJA kérésére altatták el.... ez hogy lehet ekkora árulás? Hogy???? :(((


"Tara the cat now has thousands of fans and a Facebook page dedicated to her fast action. Scrappy, the dog that she fought off, was euthanized this week at the request of his owners, despite many outspoken supporters."


[link]


komolyan ez kellett nekem estére... Egy újabb, sajnos félrenevelt, vagyis nem nevelt szerencsétlen ártatlan állat.


2019. máj. 17. 22:59
 1/6 anonim ***** válasza:
59%
Az a kutya, amelyik rátámad egy gyerekre, pláne ok nélkül, kettyós, veszélyes. Az alapvető ösztönei sem működnek rendesen. Igen, el kellett "altatni" (ami egy álszent kifejezés mellesleg).
2019. máj. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
Ez a kutya nem volt normális...így zsákmánynak nézni egy gyereket,basszus...durva.
2019. máj. 18. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

Nem olyan súlyos harapás? Konkrétan lerángatta a biciklirőlbés húzta a térkövön. Ha letépi a karját sem lenne túl súlyos harapás, hogy megöljék érte a kutyát?


Ráadásul, itt már komolyabb bajok vannak a kutyával. Nem arról van szó, hogy a gyerel túl közel ment, vagy hogy hergelte volna valamivel. A kutya jól láthatóan becserkészte, levadászta. Csoda, hogy ott volt a macska, sokkal csúnyább vége lett volna...


Hamár a kutyákat az emberekkel egy szinten kezeled, gondolkozz el, hogy mi az a jog és a kötelesség. Ha van joguk a kutyáknak, akkor büntetni is lehet őket.


Bárhogy is nézzük, a gazdi jól döntött. Veszélyes volt a kutya, második esetben mehetne akár a böribe is, de a kutya az szent, ugye?


Nem értem kinek lett volna érték, ha életben marad a kutya. Vihette volna menhelyre is, ami plusz költség, ráadásul, ha valami újonchoz kerül ismét baleset történhetett volna...

2019. máj. 18. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%

Megérdemelte, így járt.


Nekem is van kutyám, kistestű és ha rátámadna egy nagyobb kutya, gondolkodás nélkül megölném. Nem érdekel kinek vagy minek a hibája. Ha támad, onnantól kezdve nincs kegyelem. Gyereknél ugyanez érvényes. Gazdája gondolom már nem bízott benne, a kutyát már valószínűleg nem tudta kontroll alatt tartani, így a könnyebbik utat választotta. Előbb utóbb újra támadt volna. Egy kattos kutyával kevesebb.

2019. máj. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
80%

Igen, anno ezer éve belefutottam a cikkbe.


Persze, persze, nem kell a gazdinak, adja menhelyre. Viszont visszakérdeznék: TE örökbe fogadnál-e egy olyan kutyát, amelyik zsákmánynak tekinti a gyerekeket és szabályosan vadászik rájuk? Ja és szökős is. 12 évig kellene menedzselned a kutyát, hogy ne kerüljön olyan helyzetbe, ahol sérülést okozhat bárkinek. Azért ez így nem olyan csábító ugye?


Tegyük hozzá, hogy a menhelyen ott van 100+ tök normális buksika, aki még csak nem is harapott, hanem legrosszabb esetben is a gazdái nem bírtak vele (rossz választás / neveletlenség). Szerinted az emberek melyiket vinnék haza inkább? És milyen élet a kutyának az, hogy ott rohad a menhelyes kennelben, napi 1 kifutózással / heti 1 sétával (jobb esetben)?


Sajnos nem lehet mindenkit megmenteni.

2019. máj. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Az én szüleim ennél kevesebbért is megölték a kutyánkat. Azért nehogy már egy kutya többet érjen az embernél.
2019. máj. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!