Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyusnak főzve vagy nyersen...

Kutyusnak főzve vagy nyersen adjunk csirke-farhátat?

Figyelt kérdés
1 éves labrador kutyusnak főzve vagy nyersen adjunk csont féleségeket??
2019. máj. 18. 16:21
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
9%
főzve
2019. máj. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
66%
Mindenképpen nyersen! Erre nagyon figyelj, alapból a nyershúst preferálják az állatok, mindegy h házi vagy vad
2019. máj. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
15%

Farhátat sehogy, nagy téveszme ez is.

Nulla hús van rajta, tiszta szilánk, éles csontok.


Ha olcsó kell, akkor inkább csirkelábat adj neki megfőzve.

2019. máj. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
23%

Ahogy a hármas mondta. Sehogy, nem jó semmire. Kizárólagos tápláléknak pedig végképp ne (csak reménykedni tudok, hogy ez senkinek nem jutott eszébe).


Kettes, kifejtenéd, hogy mégis mire gondolsz? Leírtad, hogy mindenképpen(!) nyersen, aztán azzal indokoltál, hogy jobban szeretik? Ezen az érven haladva a kutyám a Pedigree-t preferálja a Carnilove-val szemben, és az én ágyamat preferálja a sajátja helyett.

2019. máj. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
51%

Igazából a farhát mehet neki nyersen...

Comb viszont nem, mivel tartócsontot nem adunk sem főzve, sem nyersen.


A farháton egyébként rengeteg hús van.

2019. máj. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
0%

Van kutyànk, egy puli.

Szokott kapni mit tudom én húsoscsontot, de úgy, hogy húslevesben megfőtt, csirkecombnak a csontjàt, szóval amikről mi leesszük a húst, ő örül a csontnak.

Holnap pl körömpörkölt lesz csülökkel, nagy lesz az öröm :)

Én nyersen csak azért nem merem adni, ha ne adj ég lenne valami baci a húsban, az ugye hôkezelve elpusztul.

Érdekes, pont ezzel kapcsolatban akartam kérdést írni, mi az istenért szereti jobban a kutyànk a hàzikosztot mint bàrmelyik fajta kutyakajàt...Ez pàromnak is rejtély, de amint kap valami hàzikosztot, az egész udvart körbefutja örömében.

Na mindegy, ő tudja.


Kérdező, én tényleg csak főzve merem adni neki a húst.

De biztos vannak itt akik 100x jobban értenek ehhez.

2019. máj. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
50%
Lehet, hogy az embernek elképesztő, de meg tudja enni a farhátat, és nyugodtan etethetez azzal. Bár én inkább kacsanyakat adnék, mert a csirke allergiát válthat ki. A lábszárcsont szebben néz ki, rajzfilmbe illő, ahogy a kutya elballag a nagy csonttal, de nem. Nem szabad. Szilánkosan törik, és komoly problémához vezethet. Főzve semmilyen húst nem adunk. Csak a sertésben fordul elő káros parazita, de azt sem szabad adni. Ha forralt, vagy főtt húst adunk a kutyának, hiánybetegség alakulhat ki, a kevés vitamin miatt. A teve meg tudja enni a kaktuszt, a kutya pedig a nyers húst. Elvégre farkas...
2019. máj. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
38%

A csont miatt csak nyersen ajánlják, így elvileg biztonságosan emészthető nekik (ez lenne az alapvetés). Egyébként meg sok kutya kapja rendszeresen a főtt csontokat, és sokuknak nincs egész életében baja tőle, de sokuknak meg van, sőt, a nyers csont is kifoghat a kutyákon, vannak köztük, akik még azt is rosszul emésztik, és végül műteni kell.


Én kölyökkortól gond nélkül, párolva adom (úgy, hogy folyós véres, nyers a közepe, azaz a csont is, de kívül folyós a zsír, egyszerűen mert így a legkapósabb nekik).

2019. máj. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
7%

Ugyan nem én tettem fel a kérdést, de ha màr így alakult, akkor köszönöm azoknak akik hozzàszóltak, megfogadom a tanàcsot.

Üdv: a pulis nő

2019. máj. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen.( nem lettem okosabb) hébe-hóba kap csak farhátat. Josera kids-et eszik nagyrészt
2019. máj. 18. 19:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!