Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van valami tudatos célja a...

Van valami tudatos célja a bernáthegyi-mixeknek, vagy csak "balesetek"?

Figyelt kérdés
Youtube-on láttam mostanában több bernáthegyi-mixet bemutató/népszerűsítő videót, köztük egy olyat, ahol adott fajtával való frigyéből származó utódokat mutattak be úgy, akár egy rendes, elismert fajtát. Rá is kerestem utána a bernát-mixekre, sok találatot kaptam, de hogy miért jó, mit küszöbölnek ezzel ki vagy mit érnek el, arról semmit sem találtam.
2019. máj. 18. 21:57
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
A moszkvai őrkutya pl bernáthegyiből lett kikeverve. Ott igyekeztek némi védő ösztönt is beletenni a kutyába.Olvasd el a moszkvai őr történetét.
2019. máj. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Designer keverékek
2019. máj. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A moszkvait ismerem, de pl. a border collie-bernáthegyi elég furcsának hatott. A berni pásztor-bernáthegyi mixeket azért sem értem, mert nehéz elképzelnem, hogy tényleg visz valami pluszt a fajtákba (egészség, használhatóság, bármi...).


Megnézem a designeres kifejezést, köszönöm!

2019. máj. 18. 22:43
 4/7 A kérdező kommentje:
Ooooohhhh. :(
2019. máj. 18. 22:51
 5/7 anonim ***** válasza:
10%
A designer azt jelenti, hogy fogják a bernáthegyit (vagy akármelyik másik fajtát) és keveréssel kiirtják belőle azokat a jellemzőket, amikre nincs szüksége az átlagembernek. Mert ugye bernáthegyi kell neki minden áron, de foglalkozni vele, lemozgatni már képtelen. És sajnos ez még a jobbik eset... Rosszabb esetben még a külső megjelenésüket is igyekeznek megváltoztatni úgy, hogy azzal életképtelen lesz a kutya, lásd a mopszokat.
2019. máj. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ma, főleg Amerikában divatja van mindenféle fajta kutyát, mindenféle másik fajtával összehozni. Ne várj ezektől tudatos irányt, mert csak olyan édik lesznek. Meg amúgy is..miért ne legyen valakinek olyan kutyája, ami nincs mindenkinek.

Persze, vannak kivételek, amikor az egyik fajta valamilyen tetszetős tulajdonságát át akarják vinni egy másik fajtába, ahol az netán hiányzik.

Ilyen pl az nj-mali mixelés. A cél a turbó malikba némi megfontoltságot átplántálni az nj-kből. Vagy fordítva, az nj-be belerakni némi malis "az a lényeg, valamit megfoghassak" ösztönt.

Amúgy is ma egyre nagyobb divatja van még a különleges színváltozatoknak. Mindegy hogyan, miként, csak ne olyan legyen, mint a megszokott.

2019. máj. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A designer keverék dolgot már részletesen leírták előttem, sajnos a legtöbb ilyen a küllemre megy rá.

Ami még eszembe jutott a bernáthegyi-collie mix kapcsán, hogy az Egy kutya négy élete filmben az utolsó kutya elvileg bernáthegyi-ausztrál juhász mix volt [link]

Lehet ez is dobott az ilyen és ehhez hasonló mixek népszerűségén.

2019. máj. 19. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!