Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Átirattatta a chipet a beleegy...

Átirattatta a chipet a beleegyezésem nélkül és nem engedi, hogy lássam a kutyát. Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
Volt barátom a hozzájárulásom nélkül átirattatta a chip adatait az ő nevére, ez elvileg szabály ellenes, az átiratást végző állatorvos pedig elküldött melegebb éghajlatra (beleegyezésem nélkül nem irhattal volna át az adatokat!) , a rendőrség nem foglalkozik az üggyel. Mit lehet ilyenkor tenni? Semmit?! Torodjek bele és mondják le a kutyáról? Kérlek adjátok valami tanácsot, járt már így valaki? Teljesen el vagyok veszve...

2019. máj. 19. 13:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha megvan a chip szám, akkor keress egy dokit aki átírja a te adataidra, majd jelentsd fel a rendőrségen, hogy ellopta a kutyádat.
2019. máj. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem érdemes felkeresni egy jó ügyvédet ezzel az üggyel, mert annyi erővel akárki akárhogy lophatja a kutyákat, ha csak úgy átíratják, és a rendőrség meg letojja...ha minden kötél szakad egy-egy felkapott csatornánál és portálon megszellőztetném az ügyet, mert manapság ott tartunk, hogy a rendőrség semmit nem tesz, de ha megszellőztetik a közmédiában és felkapják annak sokkal nagyobb ereje van.
2019. máj. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A rendőrség nem foglalkozik vele, voltam náluk, mivel a chipen lévő adatok nem igazoljak a tulajdon viszonyt. Más papír nincs, így nem tudom igazolni, hogy a kutyus az enyém csak azt, hogy előtte az adatok az én nevemen voltak... :( így úgy tűnik nem szamit lopasnak... :(
2019. máj. 19. 14:08
 4/13 A kérdező kommentje:
Igen, az a szép, hogy ha nincs tulajdonosi szerződés ezt bárki bármikor megteheti. Mármint hogy atirkaltatja a chip adatait. Ha az állatorvos nem ragaszkodik az írásos hozzájárulásomhoz, simán átírja bemondás alapján. Az az orvos, aki ezt most megtette arra hivatkozott, hogy nem igazoltathat. Viszont azt leszarta, hogy legalább fel kellett volna hívnia, hogy hozzá jarulok e. És hiába hibázott cseszhetem, mert már megtette..
2019. máj. 19. 14:15
 5/13 anonim ***** válasza:
89%

Mondd meg az orvosnak, feljelented a kamaránál.

Eleve nem tudhatja ,nem találta-e azt a kutyát , aki bevitte átíratni. Tehát kötelessége lett volna az adatbázisban beírt tulajdonost megkeresni.

Regisztrálva volt a kutyád?

Ajánlom, neten keresd meg Dr. Pozsonyi Anikót. Kutya ügyekre szakosodott ügyvéd.

2019. máj. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Bennem akaratlanul is felmerül a kérdés: Hogyan íratta át? Ilyet maximum olyan állatorvos csinál, aki mindkettőtöket ismeri és tudja, hogy közösen nevelitek a kutyát, de még így sem értem, hogy mi értelme volt átíratnia a barátodnak. Most elvette a kutyát is tőled vagy mi?
2019. máj. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Különben a megoldás pofonegyszerű: Bemész az állatorvoshoz és közlöd vele, hogy a barátod a tudtod nélkül íratta át, ezért szeretnéd, ha visszaírná a nevedre és a jövőben ne írja át a megkérdezésed nélkül. Ha neki átírta kérdés nélkül, akkor neked is meg kell tennie.
2019. máj. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%
Oltási könyv kinek a nevén van?
2019. máj. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%
a törzskönyve át van irva?
2019. máj. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Talált kutyus, nincs törzskönyve
2019. máj. 20. 08:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!