Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most kaptam egy 8 hetes husky...

Most kaptam egy 8 hetes husky kiskutyát, de nem hajlandó semmi mâst enni, csak száraztápot. Mit tegyek, hogy mást is egyen?

Figyelt kérdés
A tenyésztő szerint, kapott már főtt húst is, és főtt rizst, illetve a Royal Canin starter száraztápot ajánlotta, mert ő is azt adott neki, így én is ezt vettem. Három napja van nálam a kiskutya,feloldódott, sokat játszunk, nincs vele semmi gond, de nagyon válogatós. Húslevesbe főtt csirkemellet daraboltam össze és a táp közé kevertem,nem ette meg. Rizst főztem, ugyanígy a táppal keverve adtam neki, nem ette meg.Külön is adtam neki csak össze darabolt főtt csirkét, főtt rizst, megszagolta, ott hagyta. Csak és kizárólag magát a tápot hajlandó megenni. Mit csináljak, hogy mást is egyen, nem ehet örökké csak száraztápot.

2019. máj. 19. 16:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
Dehogynem. Jó a táp. Fölösleges váltogatni. Vagy BARF vagy táp. Ne keverd
2019. máj. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%

Melyik kennelből van? Van törzskönyve?


Fura nekem hogy egy tenyésztő mindennel összeeteti, hisz még csak 8 hetes egy gyomorrontás veszélyes lehet.


Nem kell neki mást adni, egy jó tápban minden vitamin, ásványi anyag benne van, ami kell az egészséges fejlődéséhez. Ezeknek az arányai már be vannak állítva ha mást is adsz mellé azzal megborítod. Kölyök esetében a minőség nagyon fontos, a fehérje 20-24 a zsír pedig 10% alatt legyen hogy ne nőjön hirtelen nagyot. A szárazat is vedd el előle 15 perc után.

2019. máj. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%

De..ehet örökké száraz tápot. Milliomnyi kutya leéli az életét tápon.

Eleve frissen érkezett kölyöknek nem adunk mindenfélét össze-vissza.

2019. máj. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%

Nem kell csak száraztápon éljen, de keverve nem szabad adni neki a különböző típusú eleségeket. Tehát vagy nyersen etetsz, vagy tápozol. A kettőt pl keverni azért sem szabad, mert más az emésztés ideje, az enzimek amik kellenek hozzá. A főtt csirkemell rizzsel pedig egy diétás kaja, amit gyenge gyomrú, beteg diétáztatott állatoknak szoktak adni, így nem értem értem miért erőlteted nála.


Melyik kennelből van?

2019. máj. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
95%
De, ehet. A száraztápban minden szükséges tápanyag megvan.
2019. máj. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget. Akkor marad a Royal Canin táp.
2019. máj. 19. 17:48
 7/16 A kérdező kommentje:
Semmit sem eröltetek, a legtöbb állattartó magazin ezt írta, de megkérdeztem egy állatorvost is, ő is azt mondta, hogy lehet neki főtt ritst főtt husokat is adni de csak csont nélkül. Szeretném őt megfelelően táplálni,de ha minden tápanyag benne van a Royalban, akkor természetesen ezt adom neki csak.
2019. máj. 19. 17:59
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

A megfelelő táplálékbevitel leghatékonyabb módja a minőségi száraztáp, abban van minden, amire szüksége van a szervezetének. Időnként esetleg ki lehet egészíteni vitaminforrásokkal (gyümölcsökkel), de egyébként azok is vannak keverve a tápba. Emellett még variálhatsz a jutalomfalatokkal (egyik nap virsli, másik nap kutyakeksz, harmadnap...) is és akkor nem az van, amit írsz, hogy örök életében ugyanazt az egy kaját kapja.


Csak hússal viszont ne etess, mert ha nem értesz hozzá, akkor az egyenes út a hiánybetegségek kialakításához. Ha BARF-ozni szeretnél, akkor előtte alaposan olvass utána a témának.

2019. máj. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
85%
A royalt később leválthatod. Nem olyan jó, mint amilyen frága. De a váltás legyen fokozatos.
2019. máj. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
79%
Az RC startere és sport tápja a legjobb a piacon. A többi tápja valóban gyenge.
2019. máj. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!