Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy szuka husky kutyát milyen...

Egy szuka husky kutyát milyen idősen lehet vinni kanihoz? Lehet vinni az első menstruációja után?

Figyelt kérdés
2019. máj. 20. 15:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
98%
Légyszíves ne vidd kanhoz, így is elég mellésikerült husky van már "forgalomban".
2019. máj. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
99%

Nem! Akkor még kölyök! Kb mintha egy 12 éves kislányt kényszerítenél szülésre... Ennyire nulla ésszel és emberséggel hogy lettél mégis megáldva?


Semmikor sem lehet vinni, csak ha már meg van az összes szűrése örökletes betegségre, meg van a tenyészszemléje és betöltötte a fajtaklub által előírt kívánt kort!

2019. máj. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
98%
Tenyésztő vagy? Nem hinném, hiszen akkor ilyeneket eleve nem kérdeznél. Szerintem ne pároztasd, inkább a dokid hívd fel, és kérj tőle egy időpontot ivartalanításra. :)
2019. máj. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Metionin ***** válasza:
98%
Minden rosszindulat nélkül, ha ennyire nem vagy tisztában ezekkel a dolgokkal, inkább ivartalanítani vidd.
2019. máj. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
98%
Ivartalanítás után nagy haverok lesznek. Utána lehet
2019. máj. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
82%

"menstuáció" után viheted nyugodtan, de "menstruáció" közbn hagyd már szerncsétlent pihenni. Amúgy is ennyi ésszel inkább ivartalanítsd, és fogadj el egy jótanácsot:


te se szaporodj

2019. máj. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
6%

Fotelállatvédelem...


Sokan elfelejtitek, hogy a kutya, a gazda TULAJDONA!

Azt tesz vele mait akar!


Mégsem?


Na ez érdekes, mert bármikor előjön a "Legyen kötelező a kutya tartásához tanfolyam és vizsga!" téma, akkor pont a NAGY ÁLLATVÉDŐK kezdenek ellene harcolni.

2019. máj. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
98%

# 7/7 Időpont ma 16:15:


Valóban, a tulajdonos azt tesz a kutyájával amit szeretne. Ezért is szokás a tenyésztőknél szerződéssel korlátozni a gazda jogait (pl. kötelező ivartalanítással), mert sokan azt hiszik, hogy a tenyésztés olyan egyszerű. Ismerek pl. egy szaporítót, aki két merlét rakott össze, majd a kölykök felét kidobta az utcára, mert vakok és süketek voltak és nem értette, hogy miért!! Nem sokkal később ismét összerakta őket, akkor már az anya belehalt a vemhességbe, akkor sem értette, hogy miért. Azóta nem tudom mi van vele, de úgy hallottam a helyi állatvédőktől, hogy eltiltották az állattartástól jogi úton. Na, ennyit a hozzáértés nélküli szaporításról.

2019. máj. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
88%

Nem, nem tehet meg bármit a gazda a "tulajdonával"! Tessék elolvasni az állatvédelmi törvényt és a fajtaklub előírásait!


Mellesleg pont a legnagyobb állatvédők harcolnak a kutyatartás vizsgához kötéséhez is!

2019. máj. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
98%
Ui.: Javítom magamat. Nem ismerem a szaporítót, hanem az állatvédők egyik munkatársától hallottam róla. Rosszul fejeztem ki magam.
2019. máj. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!