Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Nagyon sajnalom...

Mit tegyek? Nagyon sajnalom es utalom, hogy egyedul van 😔

Figyelt kérdés

11honapos tacsim kb 5honapig egyedul volt otthon csak reggel es delutan voltunk vele ugye a munka miatt, egy kis asztal lab ragas tapeta tepes vart haza, de errol azcutolso idoszakban leszokott es vagy vart otthon pisi kaki vagy nem, vagy csak 1-1 csomag vagy 2-3. Aztan 3 honapra otthon ragadtam betegseg miatt. Ha 1-1 nap megis egyedul maradt kb ugyan abban az idoben mint korabban munka miatt akkor nem rongalt nem pisilt nem kakilt be teljesen mintha kicsereltek volna. Mindig boldogan vart haza. Most februar ota ujra elkezdtem dolgozni 3 hete. Es szomoruan kijelenthetem, hogy rosszabbul viseli az egyedul letet mint a 3 honap alatt vagy elott. A tapeta ragasrol amirol nehezen leszokott ujra elkezdte es sokkal durvabban, asztal lab helyett a kuszobot ragja szet. Van jateka van agya amiben csak egy rongy van mert mindent kibelezne ami pluss, a rongy is eleg megviselt allapotban van pedig 3 napos kb.

A munkahelyemre be tudom hozni, de nem minden nap, abban se vagyok biztos, hogy jol viselne a varos atutazasat.

Valami valtoztatast szeretnek de nem tudom mit, mert a szivem szakad meg mikor hazaerunk hogy szet esik ugy razza a kis feneket nyomja az orompisit es keservesen nyuszit oromeben banataban nem tudom. O az en kis eletem, es szeretnek valamit ami lenyugtatja akkor ha egyedul kell lennie. A konnektorba dughato nyugtato akarmitol elegge felek mert szerintem azt is szetragna.

Kerlek irjatok megoldasokat ki mivel oldja meg az ilyeneket.

Az adjam el vagy adjam orokbe nem opcio!!!



2019. máj. 21. 09:11
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Milyen nemű? Vegyél mellé másikat is, hogy elszórakoztassák 1mást, míg nem vagy otthon. Attól még szeretni fog téged, de mindenképp legalább napi 1-2 órát legyél mellettük, vagy mind2 megvadul, elszokik tőled. Ha van köztük kan, ivartalaníts.
2019. máj. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Érdekes, amikor leírom, hogy nem szabadna kutyát tartani, ha nincs vele valaki egész nap, akkor mindig letorkolnak, hogy én mit pofázok, mikor az ő kutyájuk napi 43 órát is elvan egyedül.
2019. máj. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Ha a kutya unatkozik, és ezért veszel mellé egy társat, akkor kapsz két db unatkozó kutyát.
2019. máj. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi az a csak reggel és délután? Reggel 7kor elmentek és este 7re értek haza? Vagy 8-tól 5 ig van egyedül? Az sem mindegy.

Mennyit sétaltok, jatszotok vele, mennyit tanítjátok? Hogyan töltitek el vele az időt?

Egy tacskó nem szobakutya. Nyilván bent kell tartani de igenyli a rendszeres mozgást, sétálás, kintlétet.

Azt felejtsd el, hogy veszel mellé mégegy kutyát, egyel sem bírtok.


Nálunk így néz ki egy nap.

Reggel a labink 5körül kel anyukámmal, kimegy pisilni, megkapja a reggelijét és lefekszik aludni. A tacsink velem együtt kel, általában 6 és 8 között valamikor, neki is gyors pisi, reggeli. Utána a két kutyával lemegyek, hogy elvegezzék rendesen a dolgukat. Aztán alszanak egész délelőtt. Tesóm későn jár dolgozni, dél körül kel. Ő is végigsimogatja és kiviszi őket. Aztán ha én hamarabb érek haza, akkor 3-4 körül megyünk sétálni, ha később akkor csak este 8utan mert 5kor esznek újra. Hetvégente többet vagyunk kint a kertben, ilyenkor a tacsit le sem lehet lőni, gyíkokra vadászik megállás nélkül. De kb az élete a séta. Ja és mindketten felnőttek. A labival annó kölyökként napi 3x1órákat kellett sétálni, mellette agyilag fárasztani és játszani, hogy kezelhető legyen.


Ha egész nap egyedül van, akkor reggel ki kell vele menni legalább egy 40 percre sétálni. Ha hazaértek akkor szintén. És tanulni is kell vele, hogy agyban is fáradjon, de ez kb 2-3x 10 perc. Így talán nem bontja el a lakást.

2019. máj. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt úgy tudod megoldani, hogy reggel 1 órával korábban felkelsz, hogy 1 órát INTENZÍVEN vele lehess. 45 perc séta, 15 perc agyi fárasztás. Tanulás, játék. Ha hazaérsz minimum ugyanez, de a sétát, rohangálást meg is duplázhatod. Lefekvés előtt egy 15 perces gyors séta a dolga elvégzéséhez.

Meg fogja tanulni, hogy az az idő, amíg egyedül van, a pihi idő, mert előtte és utána rendesen foglalkozol vele.

Csak így megy! Ha kutyát tartasz, ez az alap.

2019. máj. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Altalaban reggel fel ora seta szokott lenni, a futtato valahogy nem a mi vilagunk abbol a szempontbol, hogy ott pl nem tudom futtatni, magatol fut 4-5 kort. A labda szoba se johet, hacsak nem mase mert akkor azt elveszi es visszaadni is csak jutifalival akarja. Pedig a lakasban ugyesen odahozza ha mondom es le is teszi elem.

A faagakat gyujti ha eldobom, de nekiall megenni, csak akkor fut ha megkergetem.

Delutan es este is 20-30 perces setak vannak.

Szoval 1 nap 3 seta az agyi faradztasra sok ido nem jutott, de az a korabban kelessel megoldhato. Talan hadznal is.

Ket kutyaban gondolkoztam, de gyorsan el is vetettem.

2019. máj. 21. 11:13
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy tacsinak ennél több kell. Szabadnapjaidon vidd el kutyasuliba, ott segítenek. Kéne kocsihoz szocializálni, hogy el tudd vinni olyan helyre, ahol szabadon futkározhat, ha a kutyafuttatót nem szeretitek, persze ehhez meg kell tanítani a behívást mindenképp. Az agyi fárasztás nagyon fontos, az a lakásban is megoldható, de ha kint vagytok, akkor is. Taníts neki minél több dolgot. Nem baj, ha feleslegesnek gondolod (pl. pacsi), a lényeg, hogy gondolkodnia kelljen, rád kell figyeljen, koncentráljon. Mivel kicsi kutyáról van szó, a lakásban is ki lehet találni dolgokat, amik fárasztják. Nézz videókat ezzel kapcsolatban.

Keveset foglalkozol vele, ez biztos, a viselkedése maximálisan erre utal, valamint te is érzed, hogy sokat van magában a kutya.

2019. máj. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A tacsi vadászkutya, nagy mozgásigénnyel.
2019. máj. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez szeparációs szorongás + több feladatot érdemes neki adni.
2019. máj. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Kutyanapközi nincs a környékeden? Ha nem is minden nap, de heti 2-3 alkalommal is sokat segíthet.
2019. máj. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!