Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valami jó ötlet? Hogy ügyesked...

Valami jó ötlet? Hogy ügyeskedjem ki?

Figyelt kérdés
Nagyszüleimmel élek 2 kutyink volt. Az idősebbik elpusztult pár hete. 18 éves volt. El kellett altatni, mert legyengült. Picúrka megvan. Jó lenne neki egy társ. De nagyszüleim nem igazán akarnak. Picit sem akarták. Merthogy elég egy. Őt is úgy hoztam, hogy azt mondtam kidobták. 😁 Befogadtuk. Ők is megszerették. Bejött. De gyanús, hogy 2 éven belül mégegyet kidobnak és persze én találom meg... Szóval hogy ügyeskedjek???? Segítsééég!!!
2019. máj. 21. 11:08
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Foglalkozz vele normálisan és akkor nem lesz magányos. A kutyáknak manapság elsősorban a gazda a társa nem a másik kutya. Ha a nagyszüleiddel laksz, ők mondják meg mit hozhatsz a házukba, nekik kell végülis felelősséget vállalni érte és idős korban ez már főleg nem olyan egyszerű. Ráadásul nem mindenki szeret új kutyát hozni ilyen hamar a régi hlálra után. Vannak akik ezt nem tudják feldolgozni.
2019. máj. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

Elég gond egy kutya, ne kényszerítsd bele a nagyszüleidet egy ilyen helyzetbe.

Valószínűleg nem fogják kidobni, ha odaviszel még egy kutyát, de elmondták, hogy elég egy.

Nem tudom hány éves vagy, de legyél egy picit felelősségteljesebb és kevésbé önző.

Várd meg míg lesz saját házad, akkor oda annyi kutyát vihetsz, amennyi jól esik (persze bizonyos keretek között).

Nálunk öcsém ezt csinálta pontosan... sose szerették meg a szülők a kutyát, csak megszokták, elfogadták, hogy ott van. Nem akarták.


Egy szó mint 100, ne ügyeskedd ki.

2019. máj. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Sehogyan ne ügyeskedd ki! Ne rakj a nyakukba még egy olyan terhet, felelősséget, amit ők nem akarnak!
2019. máj. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
Mivel járulsz hozzá a kutyatartáshoz?
2019. máj. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem írtam le részletesen. A nagyszüleim az én házamban laknak. Ők költöztek oda. Én gondozom őket. Még jó kondiban vannak hála Istennek. Felnőtt vagyok. Dolgozok. De mégis adok a véleményükre. Mivel mondták h nem akarnak kutyát, nem akarok nyíltan homlok egyenest szembe menni velük. A picúrkával rengeteget foglalkozunk. De mégis igénye van egy állandó társra. Ezt szeretném megadni neki. Ismerem a kutyusom.
2019. máj. 21. 13:01
 6/8 anonim ***** válasza:
Megpróbáltad megbeszélni velük, mi az oka a nemleges válaszuknak?
2019. máj. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Viszont, ha felnőtt vagy és te látod el őket a saját házadban, akkor nem kéne az engedélyükért esedezned és mindenféle kamu sztorit kitalálnod...


Közlöd velük, hogy jön majd a kutya és kész. Én legalábbis nagyon nem hagynám, hogy mások irányítsák az életemet és rámerőltessék a saját értékrendjüket.


(Amúgy sajnos nem ritka, hogy egy környéken belül évente több kutyát is kidobnak...)

2019. máj. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha tidé az ingatlan, akkor nem kell a nagyszüleid engedélyét kérned. Ha úgy érzed, belefér még egy kutya, csak megmondod nekik, hogy jön és kész.
2019. máj. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!