Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mi a helyes döntés?

Szerintetek mi a helyes döntés?

Figyelt kérdés

Közepes termetű kutyusom most tapossa a 17-ik évét. Egész életében egy virgonc, játékos energiabomba volt. Szaladt ide-oda, imádott labdázni, macskákat kergetni, hemperegni a fűben, gödröket ásni. Az elmúlt másfél évben viszont rohamosan elkezdett romlani a fizikai állapota. Egész nap fekszik, nem ugat szinte soha. Komoly próbatétel számára, hogy felálljon, sokszor csak segítséggel megy neki. Néha annyira erőlködik felállás közben, hogy bekakál. Magatehetetlenül elborul oldalra. Az utóbbi két hónapban már kajálni sem tud rendesen, mert beleesik a táljába.

Étvágya van rendesen, mégis egyre soványabb, pedig napi háromszor kap nagy tápértékű konzervet és szárazeledelt. Rengeteg szeretettel halmozzuk el, ahogy mindig is.

Beszéltem állatorvossal és ő azt mondta, hogy a kutya jelenlegi állapotában az életben tartása már-már állatkínzás.

Nagy dilemma közepette gondolkozom az eutanázián, de nehezemre esik elengedni.

Ti kutyások mit gondoltok. Eljött az ideje és el kellene engednem őt?


2019. máj. 22. 00:24
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Légy erős és engedd el! Én ezt gondolom. Tudom nagyon nehéz lesz :(. Én nekem első kutyám van, de rá se bírok erre gondolni.. Viszont ez az élet és minden vég valami új kezdete. Arra gondolj, h nagyon jó élete volt veled, ennél többet nem tudsz neki adni. Mostmár csak abban segíthetsz neki, h nem hagyod őt szomorkodni, szenvedni. A mozgás, a játék, az evés és hasonlók teszik őket boldoggá, ha erre nem képesek könnyedén, az már nekik nem élet, méltósággal elmenni sokkal jobb!
2019. máj. 22. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy látom, hogy nem javul az állapota és hiába eszik, egyre csak fogy, akkor én is elengedném. Valószínűleg már az utolsókat rúgja az emésztőrendszere is.
2019. máj. 22. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem szólókkal értek egyet. :( Kitartást kedves kérdező.
2019. máj. 22. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Salx Narval ***** válasza:
100%
Volt boldog 17-éve ami önmagában is ritkaság, el kell engedned. Egyet értek az állatorvossal, ez már nem élet a számára. Ez nem betegség amiből felgyógyulhat, sajnos ez a korral járó végelgyengülés. Sajnálom.
2019. máj. 22. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha szereted a kutyádat, engedd el. Neked nehéz, de NEKI úgy lesz a jobb, és ez a lényeg. Ő most szenved, ezt nem akarhatod.

Sajnálom, de ez az élet rendje. Hosszú, boldog élete volt.

2019. máj. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Lassan nekem is hasonló döntést kell majd hoznom. 15 éves múlt a vénasszonykám, gyógyszeres epilepsziás, ami nem a hosszú élet titka. Nálunk családon belül az a megállapodás született, hogy amíg probléma nélkül tud enni (az étvágya közel sem olyan már mint fénykorában, de a létfenntartó mennyiséget szívesen megeszi még mindig, nem mondanám soványnak sem) és amíg vannak boldogságot adó dolgai (bicikli kergetés a kerítésnél, rokonoknak örülés, hasonlók) addig húzzuk az időt. De onnantól ahogy ezek közül megszűnik valami, egy nappal sem tovább.

Ahogy felelőséget vállaltam, vállaltunk érte fiatal korában, szerintem az emelt fejű halál megadása is az én/mi dolgunk.

Szóval amiket leírtál, az én értékrendem szerint ezen már túlmutatnak. Engedd el. És emlékezz jó szívvel arra az időre, amíg veled volt.

2019. máj. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Engedd el, ez nektek és neki sem jó. Azzal a tudattal enged el inkább hogy ezzel jót tettél neki ne várd meg míg belepusztul. Képzeld magad a helyébe te mit akarnál?
2019. máj. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!