Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehet lenni egy labdamániá...

Mit tehet lenni egy labdamániás kutyával?

Figyelt kérdés
Mikor a gyerekek idősebbek lettek és lett egy szép családi házunk is, ekkora szerettünk volna egy kutyát és a gyerekek is már akartak egyet. Egy jack russel terrier kislányra esett a választás. Megmondtam a gyerekeknek, hogy csak akkor jöhet, ha foglalkoznak vele, mert nagy mozgásigényű kutya lesz. Törődtek is vele, nagyon szeretik, de az egyik nap a lányom vett neki egy labdát és játszottak egyet. Azóta megszállott a kutya. Nem lehet megsimogatni, nem lehet felvenni, nem lehet megsétáltatni már, mert csak a labda létezik. Ha kimész hozzá lerakja eléd mindig, hogy csak dobd el, elszalad ha meg akarod simogatni, és csak a ladbát nézi, ha enni adunk neki nem eszik amíg ott vagyunk, mert a ladbára fókuszál. Azzal is alszik. Ha ne agyúristen nem labdázol vele egy nap, akkor már konrétan rádveri az ajtót, néha éjszakánkét nekiállt vonyítan, sírni, mire rájöttünk, hogy ladbázni akar. A fiam egyszer nekiállt vele játszani, konrétan egyhuzamban 2 órán keresztül ladbázott vele, mire mondtam, hogy hagyja abba most már mert szerencsétlen állat szívrohamot kap. Nem bírt volna leállni a kutyus, ha te nem hagyod ott, akkor állandóan hozná a labdát. Most így tudom, hogy nem hangzik rémesen, lehetne rosszabb is, de mondom, ez a kutya megszállottan csak ezt akarja. Valami kutyakiképzésen gondolkodtam, de nem tudom ezzel mit lehet tenni. Ti hallottatok már ilyenről?
2019. máj. 22. 11:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Használjátok ki a tanításban és a nevelésben is!

Jelenleg azt tanítjátok neki, hogy ha elég erősen és sokáig hisztizik, provokál titeket, csak a labdára fókuszál, akkor megjztalmazzátok érte és labdáztok vele. Ezen kellene első körben fordítani!

2019. máj. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
15%
Extrém, de nem egyedi. Van, hogy valami viselkedésprobléma miatt épp a labdára "teszik rá" a kutyát. Kutyakiképzőt hagyd, egy viselkedésproblémás állatorvost kérdezz meg erről! (Amúgy lehet, hogy érdemes lenne sportolni vele valamit. Esetleg ilyen irányban lehetne érdeklődni.)
2019. máj. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%
Kutyasuli, kiképző segítség.
2019. máj. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"viselkedésproblémás állatorvost keress fel"

Tudom, hogy nem így értetted, de ezen felnevettem:DD.

2019. máj. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt szuperül fel lehet használni nevelésnél, mint jutalmat.

Amúgy a labdát nem kell nála hagyni! El kell tenni, és csak akkor elővenni, ha játszani, tanulni akarunk vele.

2019. máj. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Használjátok motivációnak, tanítsátok apportírozni, jó sport lehetne neki a flyball is.
2019. máj. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A férjemmel mi nem labdázunk vele (pont azért, hogy tudja, mikor szabad). A ladba sincs már kint egy ideje, eldugjuk, a gyerekek játszhatnak vele hétvégén, meg a hétköznap egyszer. De mondom azóta is vonyít, meg minden baja van, néha lenyugszik, aztán rájön, hogy kell a ladba. Ha elővesszük konkrétan annyira bezsong tőle már, hogy bepisil. Visszük sétálni, régen nagyon szeretett és rohangált, de ma már nem annyira. Érdekes egyébként, ha botot dobunk el, annyira azért attól nem lelkesedik fel. Egyébként szerintem ez nem neveltetés kérdése, mert a gyerekek tanították, okos kutya, hallgat ránk, csak a ladba ami mintha valami drog lenne neki. Sose láttam még ilyet kutyánál.
2019. máj. 23. 12:18
 8/10 anonim ***** válasza:
49%

Miért veszitek el a labdáját?

Van, amelyik a plüssét viszi magával mindenhova, ő meg a labdáját vinné.

Persze, nem szabad hagyni, hogy kierőszakolja, hogy dobáljátok neki, de miért ne lehetne vele, ha ettől olyan boldog...

2019. máj. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez a másik véglet, amit ti csináltok. Ebből sem lesz így eredmény, hogy n labdáztok vele, ha pedig mégis, akkor ész nélkül, szabadjára engedve! Hozzatok be szabályokat! Például tanítsátok meg neki, hogy milyen viselkedésre kaphatja meg a labdát, mikor kell ott hagynia, ignorálnia.
2019. máj. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
De nem pont ezt írtam, hogy meg van szabva mikor ladbázhat és mikor nem?:D legalább olvassátok már el amit írtam. Én csak azért hoztam fel a topikot, mert eskü ilyen kutyával még nem találkoztam.
2019. máj. 23. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!