Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám miért fél a Geiger-Mü...

A kutyám miért fél a Geiger-Müller számlálótól?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem bír vele egy szobában lenni, azonnal elmegy ha odamegyek hozzá a műszerrel, ha hívom nem jön oda hozzám. Ha a műszer a nappaliban van, elő se jön, egy másik szobában az asztal alá bújik.

Egyébként elnyelt dózist számol óránként


Arra gondoltam hogy valamilyen magas frekvenciájú rezgést adhat ki a belseje ami őt zavarja. Van valakinek ezzel tapasztalata? Azt kétlem hogy ,,megérezné" a radioaktivitást ilyen állati ösztönnnel...



2019. máj. 22. 14:00
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Nyilván az emberként is irritáló hangja őt még jobban zavarja...
2019. máj. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%
Szimplán csak több esze van. Tudja, hogy ha pittyog, akkor a műszer környékén radioaktivitás van, ergo nem célszerű odamenni.
2019. máj. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Megszokott válasz reakció az állatoknál, külömböző ingerekre. Van két kutyám, az egyik fél a sűrített levegő hangjától, amikor bicikli kereket fújok, a másikat nem érdekli. Viszont amelyik fél tőle, már akkor is elrohan, ha a gép mellé állok. De vicces mert csak akkor fél tőle amikor én is ott állok, mert tudja, hogy csak akkor jön belőle a hang.
2019. máj. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ilyen üzemben a műszer nem adja ki a megszokott kis sercegős hangot, ezért nem is értettem hogy mi baja lehet vele, azt meg kétlem hogy kutyaként tudna a sugárzásról :DD

De köszönöm a gyors válaszokat :D

2019. máj. 22. 14:18
 5/6 anonim ***** válasza:
87%
Nem ismerem a műszert, de működés közben simán adhat ki olyan hangot amit te nem, de a kutya hall, érzékel és irritálja.
2019. máj. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
#4: Viccet félretéve: Szerintem valamit hall a kutya, amit te nem, ezért nem mer odamenni hozzá. Gondolj pl. a tévékészülékekre, amik halkan sípolnak, az emberek többsége még sem hallja meg, mert olyan magas frekvenciájú ez a sípolás. A kutyák hallása viszont sokkal jobb, így hallhat olyan dolgokat is, amiket mi nem.
2019. máj. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!