Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor mit csináljunk?...

Most akkor mit csináljunk? Mit írjunk rá?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy a kutyánk nem igazán szívleli az idegeneket, és pechére még extra cuki is. Mindenki állandóan tutujgatni akarja, és hiába szólok még így is vannak akik lehajolnak hogy "nekem tuti hagyni fogja hogy simogassam" és persze az én kutyám morog, ugat, harapni még sose harapott meg senkit, szerintem nem is harapna, viszont figyelmeztet hogy ezt ő nem szeretné. Utána persze én vagyok lecseszve, hogy az én kutyám idegbeteg, vad, hiába szóltam. Ő ilyen, a gyerekeket imádja, felnőtt idegen embereket viszont nem. Pár találkozás után már bújós kis aranyos kiskutya, de elsőre nem. Próbáltuk már erről leszoktatni, Rengeteg munka után jutottunk el arra a pontra, hogy a gyanútlanul sétáló embereket nem veszi figyelembe. Mert eddig őket is figyelte, ugatta olykor. Most már csendben elhaladunk az emberek mellett, rengeteget fejlődött.

Gondoltuk veszünk ilyen k9 vagy milyen hámot, amire lehet feliratot biggyeszteni. Mert az nem elég, ha szólok, a kutyafuttatóban ha póráz nélkül van, akkor is odamennek hozzá, és ha messziről kiabálok akkor is lehajolnak hozzá...


Azon gondolkodtunk, mit irassunk a hámra... Ami nem félelmet keltő, mégis felfogható az üzenete. Nem akarom hogy bárkit megharapjon, nem hiszem hogy megtenné de ha nagyon fenyegetve érzi magát lehet képes lenne rá. Azt se szeretném hogy a kutyámnak rossz legyen, ő nem szereti az idegeneket, elfogadom, nem akarom kitenni ilyen helyzeteknek. Jó lenne ha senki se tutujgatná csak az, akinek engedi.


Köszönöm a válaszokat!



2019. máj. 22. 17:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
9%
Harcikutya
2019. máj. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
92%

Teljesen felesleges a hámra íratni, messziről úgy sem látják. Ha meg már el tudja olvasni, akkor túl közel van.


Határozottabb fellépés kell, ne finomkodj, kerek perec mondd meg, hogy ne nyúljon hozza, nem kell ragozni, hogy miért! Ha meg közelít, akkor rászólsz még egyszer erélyesebben.

2019. máj. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Ha a közelébe vannak, akkor még nem morog. Mondjuk 1 méterről már szerintem kiolvasható a felirat, és akkor még nincs gondja az ebnek. Akkor van a baj, ha hozzászólnak, vagy ha fölé hajolnak, és odateszik a kezüket. Ha ténylegesen latja hogy vele foglalkoznak az a baj. És én hiába szólok erélyesen. Tényleg, a kutyáról nem tudják elhinni hogy tényleg ilyen kis mufurc, mert olyan "cuki". Van amikor szólok erélyesen, hogy ne simogasd nem szereti, akkor kimagyarazzak hogy dee tőlem biztos szereti..van amikor mondom hogy ne, és még engem bsznak le hogy miért nem nevelem meg hogy lehessen simizni. A múltkor úgy osszekaptam egy pasival, mert mondtam hogy ne, akkor is csinálta és mondtam hogy akkor ne merje rajtam számonkérni, ha megharapja.

Elmebetegek az emberek.

2019. máj. 22. 18:14
 4/20 anonim ***** válasza:
27%
Szájkosár. Nem fogja tudni megharapni az embereket, másrészt már messziről is látszik és ordít róla, hogy nem véletlenül tették rá.
2019. máj. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
66%
Ne símogass, harapok!
2019. máj. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
66%

Nem szeretem az idegeneket! (Simogatást)

Ne simogass!

Hagyj békén!

Ne érj hozzám!

2019. máj. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
56%

"Hagyj, dolgozom" azért remélem többen tudják, hogy munkakutyát nem zökkentünk ki. Vagy próbáld a sárga kendőt.

Ha minden kötél szakad én megelőzném a "betolakodót" és megfognám a vállát és odébb tolnám. Ha megsértődik így járt. Nem lehet az ilyenekkel mit csinálni

2019. máj. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
87%

Az én kutyám hámjára (belga juhász) az van írva, hogy "harapok". Ami nyilván nem teljesen igaz, csak nem szereti az idegeneket, nem barátságos. Ha közel mennek hozzá akkor kikerüli az embert, a simogatás elől meg kitér. :D


Nekünk bevált, bár én nem szoktam megvárni amíg elolvassák a feliratot, hanem erélyesen rászólok arra, aki meg akarja simogatni.

2019. máj. 23. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

A kutyam utalja a szajkosarat, és említettem hogy nem harap. Ő egyszerűen odamorog, vagy odaugat és kizárólag csak akkor, ha valaki felé nyúlkál vagy ilyen tutyimutyi sikitó hangokat ad ki és fölé magaslik. Egyébként egyáltalán nem hibáztatom, én is igy reagálnék ha valaki ezt csinálná velem. :) Egy ember, ha nem szól hozzá és nem veszi figyelembe, akár 1 centire is elmehet mellette, le se fogja szrni. Olyan közelről meg csak látják a feliratot, gondolom. A sárga hám, kendő, és póráz nem segít. Senki se tudja mit jelent. Komolyan, még a kutya iskolába se ismerték ezt a szín dolgot, pedig állandóan sárga hám póráz és kendő van a kutyámon, de felesleges ezzel jeleznem.

A legjobb az lenne, az egyik oldalra a NE ÉRJ HOZZÁM a másikra meg hogy NE NYÚLJ FELÉM vagy ilyesmi szerintem, a harapok szerintem kissé túlzás lenne, mert azt viszont imádja ha a gyerekek simogatják, így meg még eltudnám magyarázni a szülőknek hogy csak a felnőtt emberekre reagál rosszul. Így hogy rálenne írva, szólnék és akkor is simogatni akarnák, azt már csak a hülye tenné meg. :D

2019. máj. 23. 13:37
 10/20 anonim ***** válasza:
15%
Ha ennyire gyenge kontrollod van a kutya felett, akkor persze megugat mindenkit. Vagy neveld meg vagy tegyél rá szájkosarat, ez a két értelmes opciód van. Bármit írsz rá a hámra, azt nem fogják észrevenni. És hiába pontoztok le, a szájkosarat direkt ezért találták ki, ráadásul felelős gazdánál van, mert tömegközlekedési járműre fel sem lehet vinni anélkül a kutyát.
2019. máj. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!