Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutyának rossz, ha kizáról...

Egy kutyának rossz, ha kizárólag kertben van?

Figyelt kérdés
Anyósommal élek együtt, aki sajnos a házban nem tűr meg állatot, mi viszont a Párommal nagyon szeretnénk egy kutyát. Elég nagy a kert, és bár játszanánk, sétálnánk vele, kizárólag a kertben lenne. Nyilván kutyaház mellett szabad bejárása lenne a garázsba is, ha rossz az idő. Nem ingerszegény ez egy állatnak? Bármilyen tippet szívesen fogadok.
2019. máj. 22. 20:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%
Rendszeres sétával nem. Illetve olyan fajtát válasszatok ami valóban kintre is való.
2019. máj. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%

Jól szigetelt kutyaólban, aminek megfelelő a mérete,

be tudja "fűteni" magának, se túl nagy, se túl kicsi, (utána lehet nézni, mekkora az ideális),

jó neki kertben is, illetve a séták kint legyenek ha lehet, ne a kertben, de gondolom így érted a kizárólagos tartózkodást.

2019. máj. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, és tippeket!
2019. máj. 22. 20:39
 4/15 anonim ***** válasza:
77%
Megfelelő foglalkozás mellett egy olyan kutya aki valóban bírja a kinti életet, télen-nyáron egyaránt, nyugodtan lehet kint tartani.
2019. máj. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
31%

Falkaállat, tehát nem.

Kínzás, nem természetes, hogy csak a "garázsba húzódhat be".

Legalább az előszobába vagy konyháig, ahol napközben is veletek lehetek valamennyit.

Mivel feltételezhetően családi kedvencet (is) szeretnétek, nem csak kerti díszt, örző-védő harci ebet.


Persze falusi szokás szerint, mindennek kint van a helye, ami nem 2 lábú...tudatlanság, önzőség és múltszázadi gondolkodás.

2019. máj. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Az mit jelent, hogy egy olyan kutya? Nyilván egy német dogot nem jutna eszembe szobakutyaként tartani, de alapvetően örökbe fogadni szeretnénk. Keverék kutyánál ez csak a méret/szőrzet függvénye?
2019. máj. 22. 20:50
 7/15 A kérdező kommentje:
#5, köszönöm, és bár nyilván nem ilyen választ szerettem volna olvasni, teljesen megértem az álláspontod. Annyit hozzátennék, hogy szerintem egy kerti kutyával is tudnánk eleget foglalkozni, míg bizonyos lakásban tartott kutyák csak este, munka után látják a gazdijukat.
2019. máj. 22. 20:57
 8/15 anonim válasza:
81%

Szia.


Egy komondor vagy egy kuvasz például nyugodtan tartható kertben, sőt szerintem még jobban is örülnek a természetes térnek.

Viszont egy vizsla már inkább előszobában tartandó, télen legalábbis, mikor kemény mínuszok vannak.

2019. máj. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
54%

8-as vagyok.


Szerencsés ország vagyunk kutyák tekintetében, mert van saját 9 kutyafajtánk. Mindenki választhat magához illőt.


[link]


Majd írd meg ha összejött egy kutya, hogy milyent sikerült szerezni.

2019. máj. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
67%
Ha sétáltatva van a szőrzet és méret megfelelő simán. Nem kell 80kilos kutyát venni de ha egy nagyobbacska vagy közepes termetűt hozol menhelyről dupla bundával ami nem túl rövid tartható kint szigetelt, védett óllal, télen több vagy téli táppal. Ha sétáltatva van lesz elég ingerbe része a szobakutyákat se éri sokkal több inger a lakásba (a tv nem elégíti ki szaglászás örömét).
2019. máj. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!